Odklad splátek za nebankovní půjčku kvůli koronaviru

21.03.2020

Na naši redakci se obracejí čtenáři finančního magazínu s otázkou, zda si mohou požádat o odklad splátky z důvodu hrozby Koronaviru. Naše odpověď je obecná a měla by platit pro všechny nebankovní společnosti.

Koronavirus způsobil v naší zemi velké škody, které se především odrazí do blízké budoucnosti. Každá nebankovní společnost musí zodpovědně přistoupit k tomuto stavu a vzhledem k morálním zásadám připravit pro své klienty možnosti bezplatného odkladu splátek, protože ne svojí vinou a svým zanedbáním se klienti takových společností dostaly do finančních problémů.

Téměř všechny nebankovky mají připravenou pomoc

Pokud nemáte svou nebankovní půjčku pojištěnou pro případ neschopnosti splácet svůj finanční závazek, neznamená to, že nemáte nárok na pomoc. Nebankovní společnosti už nyní připravili pro své klienty různé typy pomoci. Nejčastější pomocí zůstává bezplatný odklad splátek na 3 měsíce a nezpoplatnění upomínek. V praxi to znamená, že klient i v případě pokud se dostane do prodlení, tak nebankovní společnost nebude takové prodlení zpoplatňovat a pokutovat. Stejně nebankovky posouvají i termíny zesplatnění půjček.

Jak mám postupovat při žádosti o odklad splátek?

V první řadě se obraťte na nebankovní společnost, která vám půjčku poskytla. Informuje ji o vaší finanční situaci a požádejte ji o bezplatný odklad splátek. Tento postup je nejúčinnější a nejjednodušší.