P2P půjčky v ČR

11.10.2018

První společnost, která spustila P2P byla anglická firma Zopa a to již v roce 2005. P2P půjčky se začaly masivně šířit a v zahraničí si vydobyly jedno z předních míst v oblasti spotřebního financování. Během následujících let se jejich poskytování rozšířilo i do zbytku světa.

Nejstarší P2P půjčkou, která funguje v České republice je Bankerat. Své služby nabízí již od roku 2010 a za dobu svého působení obsloužila již nespočet spokojených klientů. Největší revoluce v oblasti P2P úvěrů ovšem nastala až v roce 2015, kdy do České republiky vstoupila společnost Zonky, která za dobu svého relativně krátkého působení poskytla úvěry v hodnotě přesahující 1 miliardu Kč. 

Obliba P2P půjček v České republice každoročně stoupá. Je to dáno zejména faktem, že lidé chtějí slušnou úrokovou sazbu, ale bohužel ne každý klient splní přísné podmínky jakékoliv bankovní instituce. Dalším důvodem pro tuto skutečnost je fakt, že se klientům dostává skutečně individuálního přístupu, kdy P2P půjčky si umí poradit i se složitější životní situací. Veškeré P2P půjčky v České republice fungují na podobném principu. Klient si vyplní kratičkou online žádost, v případě potřeby doplní požadované dokumenty a ve zkratce napíše svůj příběh, do kterého uvede stručný popis toho, na co hodlá poskytnuté finanční prostředky použít. Následně je klientovi přiděleno hodnocení rizikovosti dle jeho bonity a poptávka je vystavena na tržišti půjček, kde se na ni skládají investoři. P2P půjčky online v Čr jsou zcela anonymní a tak se nemusíte bát, že by někdo odhalil vaši skutečnou identitu. V platformě vždy vystupujete pod zvolenou přezdívkou. Celková suma poskytnuté nebankovní půjčky je ponížena o poplatek pro společnost, přes kterou o P2P půjčku v ČR žádáte.

V současné chvíli P2P půjčky v ČR poskytují tyto společnosti: