POZOR NA PODVOD Ralkredit! www. ralkredit.8b.io

25.11.2019

Nepřešel ani týden, co jsme vás varovali před podvodem s názvem Grosskredit a už se přes reklamy ve vyhledávači Google zobrazuje nabídka na další. Tentokrát s názvem Ralkredit.

Pozor na podvod Ralkredit
Pozor na podvod Ralkredit

Snad jediným rozdílem mezi těmito dvěma novými podvody je, že podvodníci z Ralkredit vás chtějí kontaktovat telefonický přes aplikaci Whatsapp. Průběh je však stejný. Skutečně psychologická manipulace člověka, kterému jen těžko rozumíte. Bude vám přízvukovat, že půjčku dostanete a to za extrémně nízký úrok jako při hypotéce. Samozřejmě k tomu abyste peníze mohli dostat, budete muset zaplatit vysoký poplatek v řadách několik tisíc. Při našem pokusu o kontakt chtěli za půjčku poplatek až 9800 Kč. Prý je to poplatek za pojištění úvěru, který si účtuje zahraniční banka. Samozřejmě jde jen o výmysl. Jakmile jsme podvodníkovi řekli, že známe nespokojených klientů, který poplatek uhradili a peníze jim nikdo nikdy neposlal, tak položili telefon a více se neozvali.

Podvod www.ralkredit.8b.io
Podvod www.ralkredit.8b.io

Znovu upozorňujeme spotřebitele, že zahraniční podvodníci jsou extrémně manipulativní a dokáží logicky argumentovat. Jsou schopný předstírat komunikaci s existující bankou (která však ve skutečnosti nic netuší) a stejně dokáží vystavovat různé potvrzení a certifikáty. Pokud se člověk nechá promluvit, tak s pravděpodobností 100% přijde o své poslední peníze!

Podvodníci na svém webu www.ralkredit.8b.io uvádějí tyto falešné kontaktní údaje:

  • Adresa: 2bis Quai du Marché Neuf, 75004 Paříž, FRANCIE
  • Telefon / WHATSAPP : +33 757 936 254
  • EMAIL: klausraftsen@gmail.com

Pokud jste již podvodníkům zaplatili, peníze vám jen tak lehce nevrátí. Velmi důležitá pro jakýkoli mezinárodní policejní zátah je medializace podvodu. Sdílejte odkaz na tento článek všude tam kde jen můžete. I samotní podvodníci nemají v oblibě mediální zájem. Nutí je to totiž vrátit peníze.

Tip jak sdílet článek:

Tento článek můžete sdílet po různých internetových fórech, sociálních skupinách, internetových diskusi a blogů. Pomůžete tak k medializaci podvodu, což může v konečném důsledku vést až k zadržení pachatelů.