POZOR NA PODVOD - GROSSKREDIT ONLINE LOAN www.grosskredit.jimdofree.com

13.11.2019

Mezi výsledky ve vyhledávači Google se díky placené reklamě zobrazuje i podezřelá nabídka na půjčky ze stránky www.grosskredit.jimdofree.com. Od klientů, kteří na odkaz kliknou a odešlou krátkou žádost následně požaduje podvodník poplatek za pojištění. Samozřejmě nikdo půjčku nikdy nezíská.

Webová stránka www.grosskredit.jimdogree.com má různé jazykové mutace, které jasně napovídají o tom, že podvodníci při lákání poplatků útočí bez hranic. V českém jazyce najdete podstránku www.grosskredit.jimdofree.com/cz-kreditni/, na které nechybí velmi nekvalitní překlad a míchání více jazyků dohromady. Jako kontaktní údaje uvádějí podvodníci adresu: 71 Rue des Rondeaux, FRANCE, 75020 Paris a telefonní číslo přes aplikaci: Whatsapp Broj: +33 757 906542. V případě odeslání žádosti o půjčku vám přijde email s adresy od: Jean-Marc Maumus kancelaru@gmail.com

Za podvodnou webovou stránkou www.grosskredit.jimdofree.com stojí pravděpodobně organizovaná skupina operující z Francie, o které jsme již psali několik článků. Mohl by tomu nasvědčovat modus operandi, který je identický s ostatními podvody, ve kterých bylo jasně prokazatelné, že se jednalo právě o podvodníky z Francie.

Pokud jste již formulář vyplnili, určitě zastavte komunikaci prostřednictvím e-mailu a jiných komunikačních prostředků. Podvodníci jsou totiž vysoce rafinovaní a manipulativní. Kromě slibů se neštítí zneužívat značky jiných mezinárodních finančních společností a k přesvědčení o tom, že poplatek musíte zaplatit, jsou schopni vystavit i certifikáty.

Pokud jste již podvodníkům zaplatili, peníze vám jen tak lehce nevrátí. Velmi důležitá pro jakýkoli mezinárodní policejní zátah je medializace podvodu. Sdílejte odkaz na tento článek všude tam kde jen můžete. I samotní podvodníci nemají v oblibě mediální zájem. Nutí je to totiž vrátit peníze.

Tip jak sdílet článek:

Tento článek můžete sdílet po různých internetových fórech, sociálních skupinách, internetových diskusi a blogů. Pomůžete tak k medializaci podvodu, což může v konečném důsledku vést až k zadržení pachatelů.

Příklad tvrdého úspěchu jako vyhnat podvodníky pryč je práce našich kolegů na Slovensku. Finanční portál Ammado.sk dokázal díky svým příspěvkům prakticky vyhnat tuto organizovanou skupinu ze slovenského trhu. Právě články, které detailně popisovaly celý postup podvodnické skupiny a zveřejňování jmen jejich přimělo stáhnout se a některým podvedeným klientům i vrátit peníze.


Upozorňujeme české spotřebitele, že nabídka na půjčku z adresy www. czkloan.8b.io je podvodní. Půjčku vám neposkytnou! Namísto toho přijdete o peníze a hrozí krádež identity.

Než požádáte o půjčku mezinárodní společnost Allure Credit (www.allure-credit.com) přečtěte si následující upozornění, které vám ušetří tisíce korun. Chráníme vás před podvodníky.