Půjčka kalkulačka - Vypočítejte si nejvýhodnější půjčku

24.07.2019

Vypočítat si celkovou výši nákladů na půjčku není tak jednoduché jak se na první pohled může zdát. Nezáleží totiž jen na jednom údaje. Pokud si chce být žadatel 100% jistý, kolik za půjčku zaplatí celkově, musí znát více údajů. Představíme vám, jak si sami dokážete vypočítat skutečnou cenu půjček.

Kalkulujte až ve finále

Nejlepším způsobem je zadání nezávazné žádosti, protože až v samotném návrhu úvěrové smlouvy má možnost klient odhalit výši úrokové sazby i poplatky spojené s půjčkou. Na to, abyste si uměli vypočítat skutečnou částku, kterou na konec za půjčku zaplatíte vám různé online kalkulačky stačit nebudou.

Proč není online kalkulačka na půjčku věrohodná

Častokrát se stává, že na internetové adrese finanční společnosti najdete různé online kalkulačky na výpočet úrokových sazeb. Nechceme tvrdit, že všechny jsou jen jakýmsi marketingovým tahem, to bychom všech házeli do jednoho pytle, ale najdou se i takové, které nezahrnují v sobě náležité poplatky, díky kterým poroste cena půjčky vysoko nahoru. Protože vysoká konkurence tlačí společnosti k tomu aby se snažili přilákat zákazníka, využívají všechny zákonem povolené formy prezentace cen půjček a někdy i na hraně samotného zákona.

Kalkulačka z dokumentů

Znovu se vraťme k tomu, co jsme psali v úvodním odstavci. Pro skutečný a relevantní výsledek úrokové sazby za půjčku je nejlepším způsobem nechat si nabídku předložit a to ať už elektronicky, telefonicky nebo písemnou formou. Důležité přitom je, jaká je konečná cena půjčky, kterou si žadatel vypočítá jednoduše a to vynásobením výšky splátky s počtem měsíců (délky splatnosti.) a následným odpočtem poskytnuté částky (tj toho, co vám finanční společnost pošle na bankovní účet .

Výše splátky X doba splatnosti - poskytnutá částka = konečná částka za půjčku. 

Postup pro výpočet ceny za půjčku

  1. Na internetové stránce si vyplňte online žádost
  2. Počkejte na kontaktování
  3. Vyžádejte si přesnou výšku splátky
  4. Výši splátky vynásobte splatností

Poznámka: Do kalkulovaného výpočtu nejsou zahrnuty dodatečné náklady, které mohou vzniknou na základě poplatků za upomínky a pod.


Jak to funguje na Ammado

Každý návštěvník portálu Ammado má možnost vybrat si finanční produkt podle vlastní potřeby. Následně si může vyplnit prezentovanou, nezávaznou žádost a odeslat ji věřiteli na Analyzační proces. Následně je kontaktován a je mu předostřena nabídka půjčky i s celkovou cenou a výší splátky. Jelikož jde o nezávaznou žádost, tak návštěvník není vázán k žádnému úkonu a je výslovně jen na něm, zda na finanční nabídku zareaguje pozitivně nebo negativně. Samozřejmostí je, že bude znát všechny důležité údaje jako úrokovou sazbu a pod.