Půjčka přes internetbanking

06.03.2019

Pakliže vlastníte bankovní účet, na který vám pravidelně přichází vaše finanční prostředky a hradíte z nich své pravidelné každodenní výdaje,má o vaší bonitě banka dostatečný přehled. To je jeden z hlavních důvodů, proč stávající klienti mohou o půjčku požádat zcela pohodlně přes jejich internetové bankovnictví. 

Půjčka přes internetbanking
Půjčka přes internetbanking

Banky častokrát klientům nabídnou tzv. předschválený úvěr, který v případě potřeby může klient kdykoliv využít a načerpat tak potřebnou hotovost velmi rychle. Některé z tuzemských bank nabízí přes internetbanking půjčku, která probíhá zcela online. Podpis smlouvy pak v tomto případě probíhá prostřednictvím kodu, který je vám zaslán na vaše ověřené telefonní číslo a který ve svém internetovém bankovnictví vložíte. Následně je otázka načerpání financí uskutečněna během několika málo minut.


V některých bankách lze o úvěr prostřednictvím internetbanking požádat, avšak k podpisu smlouvy je nutné navštívit vámi zvolenou pobočku.
Každopádně v obou variantách platí, že ověřeným klientům, o nichž mají banky dostatečný přehled, nabízí půjčky za výhodné úrokové sazby a vyřízení půjčky ve vlastní bance je mnohem rychlejší než pro zcela nové a bance neznámé klienty.