Půjčky pro manžele

31.10.2018

Mladí lidé, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy, to vůbec nemají jednoduché. Jak absolventi již nemají právo na studentské výhody na svých účtech, jako nezaměstnaní mají mizivé příjmy nebo jako čerstvě zaměstnání jsou ve zkušební době a pobírají nástupní platy.

Přitom plat je jedním z nejdůležitějších položek, pokud chcete požádat o hypotéku a začít bydlet ve svém. Mladí lidé se tak dostávají mezi dva mlýnské kameny - nemohou prokázat své stabilní příjmy za delší období, nedisponují ani posledním daňovým přiznáním, pokud se rozhodli po škole podnikat, nebo dokonce nemohou sehnat několik měsíců zaměstnání, na druhou stranu, ale chtějí bydlet ve svém. Řešením jejich situace může být novomanželská půjčka případně manželská půjčka online.

Novomanželská půjčka od státu má v současné době podobu půjčky s nízkými úroky. Půjčka pro manžele od státu je určena pouze výhradně pro mladou manželskou dvojici, kdy alespoň jednomu z manželství musí být méně než 36 let. Vzhledem k tomu, že lidé se berou stále ve vyšším věku je tato hranice, podle mě docela přísná a omezující.

Výhodné půjčky pro manžele je možné použít na:

  • Výstavbu bytu podle zákona o vlastnictví bytů
  • Výstavbu bytu v rodinném domě
  • Výstavbu bytu formou změny stavby, kterou vznikne byt z prostor původně kolaudovaných pro jiné účely než na bydlení
  • koupi bytu
  • Koupi rodinného domu s jedním bytem úhrady za převod členských práv a povinností v bytovém družstvu, pokud se stane příjemce úvěru nájemcem družstevního bytu.