www.sylvain-bergeret.com - AMMADO varuje - POZOR NA PODVOD!

31.10.2018

Ammado odhaluje další podvod s půjčkami. Pozor na web
www.sylvain-bergeret.com - LECAER Finances
, který útočí na spotřebitele reklamou ve vyhledávačích.

Varovný systém Ammado zachytil další nový útok na české spotřebitele. Tentokrát jde o podvodnou webovou stránku www.sylvain-bergeret.com, která se masivně propaguje prostřednictvím reklamy ve vyhledávači. Klienty lákají na výhodný úrok od zahraničního investora.

LECAER Finances - Jde o podvod!

Web, který nabízí půjčky je přesnou kopií podvodných webů, které se šíří internetem. Organizovaná skupina zahraničních podvodníků ani tentokrát nevynechala Českou republiku a svou reklamní kampaň financuje i u nás. Nám se tento podvod podařilo zachytit díky speciálnímu systému na odchytávání podezřelých finančních webů, který jsme vyvinuli pro ochranu českých a slovenských spotřebitelů.

Web, který vám nepůjčí

www.sylvain-bergeret.com - Podvod
www.sylvain-bergeret.com - Podvod

Když se proklikne z reklamy na podvodný web, stránka se vám automaticky přeloží do češtiny. Toto podvodníci nastavili přímou v reklamní službě když za adresou webu umístili speciální řetězec příkazu, který zajistí překlad. Oficiální však podvodný web v české reklamě vystupuje pod adresou www.sylvain-bergeret.com/cs. Pod tímto názvem však stránka neexistuje a tak jde jen o maskování vstupu v případě kontroly.

Majitel domény

Po kontrole údajů z whois.com jsme se dozvěděli to, co u všech podvodníků. Web je registrován anonymně. Jedná se o klasický postup, který podvodníci preferují.

Nevypisujte žádné formuláře

Spotřebitelé by neměli v žádném případě vypisovat formulář uvedený na podvodném webu. Podvodníci totiž mohou kromě ptaní zálohy za půjčku, osobní údaje odprodat a tak se mohou dostat do rukou například hackerem, kteří vám mohou ukrást identitu.

Co když jsem už vyplnil?

Pokud jste poslali své vstupní osobní údaje podvodníkům, nereagujte na jejich výzvy, které vám budou posílat e-mailem. Právě v těchto výzvách vás budou žádat i o fotokopie dokladů a pokud jste již podvodníkům takové fotokopie poslali, nahlaste tyto doklady na policii aby byly zablokovány. Určitě neposílejte podvodníkům žádné zálohy za pojištění úvěru a podobně. Půjčku totiž nikdy nedostanete.

Byl jsem podveden

Pokud jste si tento článek všimli už jako podvedeni, nerezignujte. Rezignace je totiž to, na co se zahraniční (ale i čeští) podvodníci spoléhají. Podejte okamžitě na podvodníky trestní oznámení. Nezapomeňte, že jakákoli platba je zpětně identifikovatelná a to platí i pro platby prostřednictvím Western Union, kteří podvodníci využívají. Pokud nevíte jak podat trestní oznámení, obraťte se na policii nebo napište k nám do redakce a to prostřednictvím rubriky podvodníci.