Zonky nabízí pojištění půjčky. Vyplatí se?

29.01.2019

Platforma P2P půjček od Zonky ve spolupráci s pojišťovnou Maxima nabízí pojištění půjčky a to pro případ ztráty zaměstnání nebo práce neschopnosti a jiných neočekávaných situací.

Lákadla na zákazníky

Pojištění Zonky
Pojištění Zonky

Nebankovní subjekty, ale i P2P platformy, přicházejí na trh s různými nabídkami, se kterými se snaží odlišit od konkurence. Bezplatný bonus v podobě odkladu splátky jedenkrát za rok, vrácení úroku pokud klient splácí pravidelně, bezplatné předčasné splacení půjčky, poslední splátka zdarma a tak dále a tak dále. Na trhu, kde je až příliš mnoho finančních společností, to má klient jednodušší. Z pestré nabídky si dokáže vybrat typ půjčky přesně podle jeho představ.

Pojištění půjček není novinkou

Pojištění jako takové není žádnou novinkou na trhu. Pojistit se pro případ neschopnosti splácet můžete téměř v každé bance a takový druh pojištění najdete samozřejmě i v nabídkách soukromého nebankovního sektoru. Důležité je vědět přesně za jakých podmínek vám pojišťovna bude krýt vaše splátky a jaké důvody vám skutečně uzná.

Zonky-ho revoluční pojistka

Zebra Zonky to s půjčováním myslí zcela vážně. Obyčejní lidé na online tržišti si mezi sebou půjčují jako diví a věru, zřejmě se to vyplatí. Zebra křížením s oslem totiž dokázala zprostředkovat půjčky za více než miliardu Kč. Možnost pojištění je proto zajímavou novinkou, která může posílit produkt ještě více.

Na kolik vás vyjde?

Cena za pojištění je stanovena v procentech a bude stát každého klienta, který si svou půjčku nechá pojistit 6,9% z každé splátky. Pokud tedy například budete čerpat půjčku ve výši 250 000 Kč s dobou splatnosti 4 roky za jejich nejnižší možný úrok 3,99% ročně, tak vaše splátka bude přesně 5 751 Kč. Z této splátky by byl poplatek ve výši 6,9%, což by představovalo částku pojištění na měsíční bázi ve výši 396,80 Kč. Samozřejmě, že se následně splátka o tuto výšku pojištění navýší a tak bude konečná splátka s pojištěním 6 147,80 Kč. Celkově zaplatíte za pojištění půjčky 19 046, 40 Kč (za celé období čtyř let).

Bonus vrácení pojistného

Jako bonus přichází zebra s možností, že pokud klient nevyužije během jednoho roku pojištění, vrátí mu jednoměsíční poplatek zpět. Tj 6,9% z jedné splátky.


Co všechno vám Maxima pojistí?

  • Pojištění obsahuje krytí následujících možností:
  • pracovní neschopnosti
  • ztráty zaměstnání
  • hospitalizace
  • invalidity
  • vydání průkazu ZTP / P
  • úmrtí (podpora pro blízké)

Zdroj: Zonky.cz