Půjčka Benešov

  • Půjčka online: Ano ✓
  • Půjčka ihned: Ano ✓
  • Půjčka bez registru: Ano ✓
  • Půjčka do výplaty: Ano ✓
  • Půjčka pro živnostníky: Ano ✓
  • Půjčka na mateřskou dovolenou: Ano ✓

Benešov - základní informace o městě

Město Benešov leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník. Jeho výhodná poloha na dopravních tepnách a atraktivní přírodní i kulturní prostředí jej předurčuje stát se zajímavým střediskem turistického ruchu. Benešov leží na železniční trati 220 Praha - Tábor - České Budějovice. Na západním okraji města vede silnice I/3 spojující tatáž města.

V 11. století za vlády Přemyslovců probíhala kolonizace dosud neobydlených oblastí jižně od Prahy. První osídlení Benešova je na místě dnes zvaném Na Karlově, kde vznikl panský dvorec, kostel a okolo nich osada. Poté se centrum přesunulo výstavbou městského tržiště na dnešní Masarykovo náměstí. Na Karlově byl založen minoritský klášter a majitelem se stal pražský biskup Tobiáš z Benešova, který si záhy vybudoval nové sídlo - Konopiště. Po vymření Benešoviců se majiteli stávají Šternberkové a po nich městu zůstal znak - osmicípá zlatá hvězda v modrém poli. Jan Žižka z Trocnova vypálil klášter, když tudy táhl roku 1420 na Prahu. Velkou ranou pro město byla třicetiletá válka a zvláště obsazení švédským vojskem v roce 1648, jehož následky město poznamenaly na mnoho let.

Roku 1703 byla založena piaristická kolej, na které se vyučovalo základní vzdělání a také gymnázium. Benešov se vykoupil z poddanství roku 1802, a jakožto etnicky české město se stal místem vlasteneckých aktivit. Od roku 1871 prochází městem železnice Praha - České Budějovice. Mezi pamětihodnosti města Benešov patří kostel sv. Mikuláše se samostatnou zděnou zvonicí na vrchu Karlov z 13. století a kostel sv. Anny.

Kraj (NUTS 3) : Středočeský
okres (NUTS 4) Benešov
Katastrální výměra 47 km2
Počet obyvatel 16 041
Zeměpisná šířka N49°46'53,13"
Zeměpisná délka E14°41'12,08"
Nadmořská výška 360 m  


Video Půjčka Benešov