Půjčka Bruntál

  • Půjčka online: Ano ✓
  • Půjčka ihned: Ano ✓
  • Půjčka bez registru: Ano ✓
  • Půjčka do výplaty: Ano ✓
  • Půjčka pro živnostníky: Ano ✓
  • Půjčka na mateřskou dovolenou: Ano ✓

Online půjčka Bruntál - jednoduché řešení

"Online půjčku Bruntál" získáte vyplněním jednoduché žádosti. Po jejím odeslání a schválení obdržíte peníze do pár minut. Celý proces půjček Bruntál probíhá přes internet a vy tak ušetříte čas a peníze. Požádejte si o půjčku Bruntál a vyřešte si svůj finanční problém jednoduchou cestou.

Rychlá půjčka Bruntál

Právě rychlost u půjček Bruntál je to, čím se odlišují od konkurence. Získáte je do pár minut a na na váš bankovní účet nebo v hotovosti. S rychlou půjčkou Bruntál si můžete dovolit cokoli, co potřebujete. S půjčkami Bruntál ušetříte čas a čas jsou pro vás peníze. I samotné schválení je rychlé a bez zbytečných formalit. Proto také potřebujete rychlou půjčku a pocházíte z města Bruntál , spolahněte se na nás.

Půjčka Bruntál i pro živnostníky

Samozřejmostí je, že půjčky Bruntál jsou určeny také pro živnostníky resp. OSVČ osoby. Pokud podnikáte a potřebujete peníze, půjčte si prostřednictvím nás. Živnostenské půjčky Bruntál vám schválí stejně rychle a výhodně. Ke schválení půjčky Bruntál nemusíte dokládat dlouhodobé podnikání. Peníze jsou určeny i živnostníkům, kteří podnikají krátkodobě.

Půjčka Bruntál i pro důchodce

Půjčku Bruntál získají i důchodci. Není přitom určena jen pro starobní důchodce ale i pro invalidní. Půjčky Bruntál pro důchodce jsou stejně rychlé a výhodné jako pro ostatní klienty a velkou výhodou je i to, že si je důchodce může přizpůsobit podle vlastních potřeb. Nastavte st výši splátky a termín splatnosti tak, jak to vyhovuje přímo vám.


Bruntál - základní informace o městě

Bruntál je okresní město v Moravskoslezském kraji v okrese Bruntál, v Nízkém Jeseníku. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Bruntál se skládá ze dvou vzájemně izolovaných katastrálních území, jimiž je původně ryze slezský katastr Bruntál-město (za komunismu byly k jeho katastru připojeny i některé moravské pozemky, původně náležející k Moravskému Kočovu; jiné, původně bruntálské pozemky, jsou dnes součástí katastru Moravského Kočova) a ryze moravského Karlovce, jehož zástavba byla zlikvidována při stavbě vodní nádrže Slezská Harta.

Bruntál byl založen moravským markrabětem Vladislavem Jindřichem kolem roku 1210. Nový rozkvět města nastal ke konci 18. století v souvislosti s rozvojem průmyslové, hlavně textilní výroby. Okolo roku 1850 byl již Bruntál nejvýznamnějším střediskem lnářského průmyslu v českém Slezsku. Další stavební rozvoj města nastal v letech 1918 - 1938. V 30. letech 20. století sílil v městě nacionalismus u většiny německých obyvatel. V říjnu 1938 byl Bruntál obsazen německou armádou. Osvobozen byl sovětskou armádou 7. května 1945.

Bruntál byl založen jako horní město, které prosperovalo díky těžbě drahých kovů v okolí. Od druhé poloviny 18. století bylo centrem textilního průmyslu, zejména lnářského a kožedělného. Po válce fungující firma Moravolen byla před nedávnem uzavřena. Jedinou v současné době fungující textilní firmou je Batex, vyrábějící ponožky. Jedním z nejdůležitějších odvětví je výroba plastických hmot. Největší firmou v tomto odvětví je Alfa Plastik (bývalé Lisovny nových hmot), vyrábějící platové výlisky a nástroje pro plastikářskou výrobu. Dalšími firmami jsou Advanced Plastics a Gardena. Firma NOVO se zabývá výrobou balicích strojů a balicí techniky. Velmi významným zaměstnavatelem v regionu je pobočka firmy Osram (působící v bývalých Hydrometalurgických závodech), kde se vyrábějí součásti svítidel, lampy pro projekční techniku, wolframové a wolframkarbidové prášky, jemné dráty a cívky. V tomtéž areálu působí firma Macco, produkující chloridy pro farmaceutické a potravinářské použití.

Ve městě se nachází řada pamětihodností. Patří mezi ně Bruntálský zámek a park, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie, komplex kostela Panny Marie Utěšitelky a kláštera piaristů, barokní poutní kostel Panny Marie Pomocné, evangelický kostel a hřbitovní kaple sv. Michala. V okolí se nachází řada sopek, vodních nádrží a toků. Mezi nejznámější patří Slezská Harta, Bukový rybník a Kobylí rybník.


Video Půjčka Bruntál

Poslední aktualizace stránky 02.01.2023