Renta z nemovitosti

Již v roce 2015 přišla do České republiky reverzní neboli zpětná hypotéka, tzv. renta z nemovitosti od Finemo.cz . Pro řadu českých seniorů se tak otevřely dveře k důstojnému a kvalitnímu prožití svého stáří. Není žádným tajemstvím, že důchody v České republice jsou skutečně velmi nízké a často seniorům finanční prostředky nestačí ani na zaplacení základních životních potřeb. Zatímco ceny potravin, energií a nájmů každoročně stoupají, důchody jsou zvyšovány naprosto minimálně a to většinou o směšné částky, které životní úroveň důchodcům nezvednou. Senioři si nejčastěji stěžují, že po zaplacení veškerých nezbytných nákladů jim na živobytí zůstává jen několik set korun na měsíc. Pakliže bude senior nemocen, náklady se rapidně zvyšují. Nejtragičtěji jsou na tom senioři, kteří již žijí osamoceni, například po ztrátě životního partnera.


FINEMO:CZ SE je dceřinou společností FINEMO holding s.r.o., se kterou tvoří koncern. Jedná se o ojedinělou firmu, která se zaměřuje na reverzní, neboli zpětné hypotéky a pomáhá tak seniorům zajistit si důstojné stáří. S myšlenkou reverzní hypotéky se zakladatelé seznámili v ostatních evropských zemích, kde tato tzv. renta z nemovitosti dlouhodobě funguje. Společnost byla založena v roce 2015 a díky dlouhodobým zkušenost ve finančním sektoru si firma vydobyla velmi rychle stabilní postavení na současném trhu spotřebitelských úvěrů. Přinesla do České republiku novinku, která již desítky let seniorům v ostatních částech světa umožňuje prožít závěr života dle vlastních představ. Poskytuje svým klientům kompletní a nadstandardní servis, férové podmínky a možnost si svou rentu vyčerpat z několika modelových situací. Ačkoliv se jedná o poměrně mladou a rozvíjející se společnost je průkopníkem zpětných hypoték u nás a tak tato společnost v České republice stále nemá adekvátní konkurenci. 

Modelový příklad renty z nemovitosti 

Klient ve věku 73, vlastnící nemovitost v Praze v hodnotě 2 500 000 Kč si může zvolit flexibilně z následujících možností: 

Jednorázově vyplacena částka

Měsíční renta

Celkem zaplaceno klientovi

748 700 Kč
0 Kč
748 700 Kč

Jednorázově vyplacena částka

Měsíční renta na 10 let

Celkem zaplaceno klientovi

200 000 Kč
6 756 Kč
1 010 720 Kč 

Jednorázově vyplacena částka

Měsíční renta na 10 let

Celkem zaplaceno klientovi

0 Kč
9 218 Kč
1 106 160 Kč 


Díky zpětné hypotéce ale mohou svůj sklonek života prožít úplně jinak a neřešit žádné finanční potíže. Pokud senior vlastní nemovitost, může si oproti ní zajistit dostatek finančních prostředků, které může využít na cokoliv. Financovat prostřednictvím reverzní hypotéky lze nejen veškeré nesplněné sny a přání, ale samozřejmě lze díky nim pokrývat i nezbytné životní náklady a zvýšit si tak svou životní úroveň. Klient tak už nemusí žádat o půjčky a bankovní úvěry.

Největší výhodu, kterou tento finanční produkt poskytuje je , že senior zůstává výlučným vlastníkem nemovitosti až do své smrti. Nikam se tedy nemusí stěhovat, ale zbytek svého života prožije v prostředí, ke kterému má citové pouto a kde je zvyklý žít. V žádném případě se tedy nejedná o prodej nemovitosti!

Senior si může sám zvolit, zda chce finanční částku vyplatit jednorázově, postupně nebo zvolí možnost zasílání pravidelné měsíční částky.

Renta z nemovitosti je určena pro všechny osoby 60+, které vlastní nemovitost. Stačí vyplnit online formulář, poté budete kontaktováni společností Finemo.cz a domluvíte si zcela nezávaznou schůzku, dojde k odhadu ceny nemovitosti, domluvíte jaká forma výplaty finančních prostředků by vám vyhovovala nejlépe. V případě spokojenosti s nabídkou dojde k podpisu smluv a finanční obnos vám bude dle zvolené varianty obratem vyplacen. Vy se tak zařadíte k milionům klientů po celém světě, kteří již kouzlo zpětné hypotéky objevili a svůj důchodový věk si užívají naplno.


Výhody zpětné hypotéky

 • Nejedná se o prodej nemovitosti, stále zůstáváte výlučným vlastníkem

 • Nic nesplácíte, závazek bude vyrovnán v případě, že se sám rozhodnete nemovitost prodat nebo později z dědictví

 • Požádáte jednoduše online a o vše ostatní se za vás postaráme

 • Sami si zvolíte, jaká forma výplaty finančních prostředků je pro vás nejzajímavější

 • Nemovitost můžete kdykoliv prodat a svůj závazek splatit

Podmínky k získání zpětné hypotéky

 • Věk 60+

 • Vlastní nemovitost

 • Platný doklad totožnosti

 • Nabývací titul k nemovitosti k nemovitosti

 • Výpis z účtu

Nevýhody Renta z nemovitosti

 • Nutné být vlastníkem nemovitosti

 • Renta jen po dobu 10 let.


Nejčastější otázky k Rentě z nemovitosti


1. Jaká pro mne plynou závazky při využití Renty z nemovitosti?

Mezi hlavní závazky plynoucí z uzavřené smlouvy patří, že o svou nemovitost bude řádně pečovat, pravidelně a včas hradit veškeré poplatky, které se k ní váží. V časných úhradách bude probíhat i pojištění dané nemovitosti. V případě prodeje nemovitosti vyrovnáte svůj závazek.

2. Jak mi bude finanční obnos vyplacen?

Máte na výběr ze tří variant a sám si zvolíte, která z nich je pro vás nejzajímavější. Finanční částku vám lze vyplatit celou jednorázově. Zvolit můžete i pravidelné měsíční splátky, na kterých se předem domluvíme a které vám budeme vyplácet po dobu deseti let. Případně kombinaci obou předchozích variant.

3. Co Bude s mou nemovitostí po mé smrti?

Vaše nemovitost bude převedena na právoplatné dědice, kteří buď splatí poskytnutý úvěr ze svých finančních zdrojů nebo nemovitost prodají, z obdržené částky splatí závazek a zbytek financí si samozřejmě ponechají.