Co je to PayPal, jak s ním platit a jak funguje?

10.12.2022

PayPal je společnost zabývající se elektronickým obchodováním. Umožňuje zákazníkům provádět platby prostřednictvím online převodů. Nabízí platformu, která uživateli umožňuje vytvořit účet propojený s kreditní kartou nebo běžným účtem uživatele.

PayPal
PayPal

Uživatel se musí nejprve předepsaným způsobem identifikovat a prokázat finanční prostředky. Poté mohou začít odesílat nebo přijímat platby online nebo prostřednictvím speciální aplikace.

PayPal je online platební platforma. Je určena pro jednotlivce i firmy. Společnost PayPal zahájila provoz v roce 2015. Kromě online plateb nabízí také řadu souvisejících služeb včetně debetních karet pro platby, čteček kreditních karet pro malé podniky a dalších. Služba PayPal je považována za jeden z nejbezpečnějších způsobů placení online.

Jak funguje služba PayPal?

Služba PayPal je užitečná pro jednotlivce i firmy. Pro jednotlivce nabízí poměrně snadný způsob nakupování, placení a převodu peněz. Aby mohli uživatelé začít používat tento platební systém, musí nejprve zadat svou e-mailovou adresu a vytvořit si účet. Pro dokončení procesu registrace musí poskytnout údaje o své kreditní kartě, debetní kartě nebo bankovním účtu. Společnost PayPal ověřuje všechny poskytnuté informace, aby se ujistila, že osoba, která účet založila, je jeho oprávněným vlastníkem. Teprve poté je služba schválena a může se začít používat tento platební systém. Z online obchodníků používá PayPal také společnost Amazon.

Jakmile si uživatel vytvoří účet PayPal, může jej začít používat. Prostřednictvím webové stránky nebo mobilní aplikace mohou firmy posílat peníze jiným osobám na základě e-mailové adresy nebo čísla mobilního telefonu příjemce.

V případě online nakupování může být jednou z možností platby také PayPal. Samozřejmě za předpokladu, že obchodník tuto možnost platby uvedl na svých webových stránkách. Zákazníci mohou při nákupu produktů přes Amazon využít také možnost platby přes PayPal. Transakce PayPal je dokončena během několika minut. Příjemce si pak může tuto částku vybrat z bankomatu nebo z bankovního účtu.

PayPal nabízí i další řešení, která mohou firmy využívat každý den. Patří mezi ně platební portály pro online i osobní transakce, řešení pro řízení podniku a možnosti půjček a financování. Majitelé podniků, kteří se rozhodnou využívat některou z těchto služeb, musí pro vytvoření účtu uvést také svou e-mailovou adresu.

Poslání společnosti PayPal

Cílem společnosti PayPal je zvýšit bezpečnost online nákupů tím, že poskytuje platební metodu, při níž plátce i příjemce nemusí sdělovat čísla kreditních karet a bankovních účtů. Tímto způsobem jsou peníze v bezpečí a soukromí je chráněno. Zákaznická základna je tak velká, že transakce lze provádět rychleji než běžnými metodami.

PayPal není banka. Stále se na ni vztahují stejná pravidla ochrany spotřebitele jako na banky. Rozsah odpovědnosti uživatele v případě neoprávněné transakce tedy závisí na tom, jak rychle uživatel oznámí společnosti, že na jeho účtu došlo k neoprávněné činnosti. Uživatelům služby PayPal proto doporučujeme, aby svůj účet pravidelně kontrolovali. Jen tak budou moci rychle reagovat a informovat společnost, pokud z jejich účtu byly provedeny transakce, které neprovedli oni.

První podoba systému PayPal se objevila koncem 90. let. Spustila ji společnost Confinity, která následně navázala spolupráci se společností X.com, která se zabývá internetovým bankovnictvím. V roce 2001 byla společnost přejmenována na PayPal.

Poplatky

V aukcích eBay se začala ve větší míře používat služba PayPal. Protože se služba stala velmi populární, rozhodla se společnost eBay v roce 2002 koupit PayPal. To vedlo k využití této služby na webových stránkách. V roce 2015 byla společnost PayPal založena jako samostatná společnost.

Společnost PayPal v průběhu své historie získala další společnosti působící na trhu finančních transakcí, digitálních převodů a plateb. Některé z těchto akvizic umožnily společnosti PayPal technologická vylepšení a další funkce. Například v roce 2013 společnost PayPal koupila společnost BrainTree. Ta vlastní konkurenční službu Venmo.

Společnost PayPal si neúčtuje žádné transakční poplatky. Výše dalších poplatků se liší v závislosti na typu služby. Jednotlivým spotřebitelům nejsou například účtovány poplatky za standardní převody z propojeného bankovního účtu. Okamžitý převod však podléhá poplatku ve výši jednoho procenta z převáděného zůstatku nebo maximálně 10 USD.

Mezinárodní transakce

Pokud transakce probíhají mezi dvěma osobami, které se nacházejí v různých zemích a obě mají službu PayPal, lze peníze převést zdarma. PayPal je tak konkurentem v oblasti bankovních převodů. Pokud je cizí měna přijímána v jiné zemi, jsou poplatky společnosti PayPal mnohem srovnatelnější s poplatky účtovanými tradičními bankami. V případě obchodních transakcí se struktura poplatků liší od převodů na osobní účet.

Jaké jsou výhody služby PayPal? Při nákupu v internetových obchodech může být zahrnuta sleva PayPal. Jedná se v podstatě o druh nabídky cashback.

Společnost PayPal také financuje velké nákupy a poskytuje zákazníkům úvěrové linky a debetní karty Mastercard. Zůstatky na účtu PayPal používají k placení nákupů v obchodě nebo k výběru hotovosti. Protože je PayPal již tak rozšířenou platební metodou, používají ho společnosti po celém světě, včetně Amazonu. Oba nabízejí tuto možnost přijímání plateb od svých zákazníků; za zboží nebo služby. Některé obchody dokonce přijímají bezkontaktní platby prostřednictvím služby PayPal.

PayPal

Službu PayPal mohou zákazníci používat zdarma. Neplatí tedy žádnou provizi. Prodejci však za použití služby PayPal platí poplatek. Částka závisí na prodejním místě a na tom, zda se jedná o ziskovou nebo neziskovou organizaci.

Pro malé podniky, které obchodují na eBay, je nezbytné znát eBay. Když kupující vyhraje aukci, přijme nejlepší nabídku nebo koupí položku za plnou cenu. Prodávající zašle kupujícímu fakturu. Pokud mají kupující i prodávající peníze, je to jednoduché - transakci lze pomocí služby PayPal dokončit poměrně rychle.

Ačkoli je PayPal jednou z nejoblíbenějších digitálních služeb na trhu, není jedinou možností. Existují i další alternativy, například Apple Pay a Google Pay.

Jak si založit účet na paypal

Chcete-li založit účet na Paypal, postupujte takto:
  • Navštivte webovou stránku Paypal a klikněte na tlačítko "Zaregistrovat se".
  • Vyberte typ účtu, který chcete založit - buď účet pro jednotlivce nebo účet pro podnikání.
  • Vyplňte formulář s vašimi osobními údaji, jako je jméno, adresa a emailová adresa.
  • Zadejte své finanční informace, jako je číslo vaší kreditní nebo debetní karty nebo účtu na banku.
  • Přečtěte si podmínky služby a souhlas s nimi.
  • Klepněte na tlačítko "Založit účet" a dokončete proces registrace.

Po dokončení registrace byste měli obdržet potvrzení o založení účtu na Paypal na vaši emailovou adresu. Potom můžete začít používat svůj účet na Paypal a využívat všech jeho výhod, jako je například jednoduché a bezpečné placení online nebo přijímání plateb od jiných uživatelů. Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotazy ohledně zakládání účtu na Paypal, doporučuji vám navštívit webovou stránku Paypal nebo se obrátit na jejich zákaznickou podporu.


Kuvajtský dinár, označovaný jako KWD, je měna používaná v Kuvajtu, malém bohatém arabském emirátu na pobřeží Perského zálivu. Jeho historie i současnost jsou úzce spjaty s bohatstvím a stabilitou země, která se stala významným hospodářským centrem Blízkého východu. V tomto článku se podíváme na vznik, vývoj a současný stav kuvajtského dináru.

Polský zlotý, oficiální měna Polska, má své kořeny ve 14. století, kdy byl zaveden za vlády Kazimíra III. Velikého. Původně se jednalo o zlatou minci zvanou zlote złote, což znamená "zlatý zlat". Tento název byl odvozen od polského slova "złoty", které znamená "zlatý". Ve středověkém Polsku byly používány také stříbrné a měděné mince pro obchod a...

V dnešní době, kdy rychlá móda vybízí k neustálému nakupování oblečení, je důležité naučit se, jak ušetřit peníze a zároveň najít kvalitní kousky, které vydrží déle. Následující rady a tipy vám pomohou při nakupování oblečení ušetřit peníze a zároveň investovat do lepší kvality.

Obchodování s klouzavými průměry (Moving Averages) je oblíbená technika technické analýzy grafů, která se používá k identifikaci trendů a potenciálních míst vstupu nebo výstupu z trhu. Klouzavé průměry jsou vyjádřeny ve formě čáry, která se na grafu pohybuje spolu s cenou a pomáhá vyhlazovat cenové výkyvy, čímž poskytuje lepší přehled o celkovém...

Gambling neboli patologické hráčství je psychická porucha, která spočívá v nekontrolovatelné touze hrát hazardní hry. Pro hráče s touto závislostí může mít hazardní hraní fatální dopady na jejich peněženku i život.

Banky schvalují úvěry na základě řady faktorů, které zohledňují úvěruschopnost žadatele, jeho schopnost splácet úvěr a rizika spojená s úvěrem. Proces schvalování úvěru zahrnuje několik kroků.

TIP PRO VÁS:

Pokud jste se dostali do situace, že potřebujete finanční injekci okamžitě a vyšerpali jste již všechny dostupné možnosti, máme pro vás dobrou zprávu. Půjčka ihned schválena, která je dobrým řešením v dobách, kdy to nijak jinak nejde. Nízký úrok a žádné poplatky předem.