Co je to PayPal, jak s ním platit a jak funguje?

10.12.2022

PayPal je společnost zabývající se elektronickým obchodováním. Umožňuje zákazníkům provádět platby prostřednictvím online převodů. Nabízí platformu, která uživateli umožňuje vytvořit účet propojený s kreditní kartou nebo běžným účtem uživatele.

PayPal
PayPal

Uživatel se musí nejprve předepsaným způsobem identifikovat a prokázat finanční prostředky. Poté mohou začít odesílat nebo přijímat platby online nebo prostřednictvím speciální aplikace.

PayPal je online platební platforma. Je určena pro jednotlivce i firmy. Společnost PayPal zahájila provoz v roce 2015. Kromě online plateb nabízí také řadu souvisejících služeb včetně debetních karet pro platby, čteček kreditních karet pro malé podniky a dalších. Služba PayPal je považována za jeden z nejbezpečnějších způsobů placení online.

Jak funguje služba PayPal?

Služba PayPal je užitečná pro jednotlivce i firmy. Pro jednotlivce nabízí poměrně snadný způsob nakupování, placení a převodu peněz. Aby mohli uživatelé začít používat tento platební systém, musí nejprve zadat svou e-mailovou adresu a vytvořit si účet. Pro dokončení procesu registrace musí poskytnout údaje o své kreditní kartě, debetní kartě nebo bankovním účtu. Společnost PayPal ověřuje všechny poskytnuté informace, aby se ujistila, že osoba, která účet založila, je jeho oprávněným vlastníkem. Teprve poté je služba schválena a může se začít používat tento platební systém. Z online obchodníků používá PayPal také společnost Amazon.

Jakmile si uživatel vytvoří účet PayPal, může jej začít používat. Prostřednictvím webové stránky nebo mobilní aplikace mohou firmy posílat peníze jiným osobám na základě e-mailové adresy nebo čísla mobilního telefonu příjemce.

V případě online nakupování může být jednou z možností platby také PayPal. Samozřejmě za předpokladu, že obchodník tuto možnost platby uvedl na svých webových stránkách. Zákazníci mohou při nákupu produktů přes Amazon využít také možnost platby přes PayPal. Transakce PayPal je dokončena během několika minut. Příjemce si pak může tuto částku vybrat z bankomatu nebo z bankovního účtu.

PayPal nabízí i další řešení, která mohou firmy využívat každý den. Patří mezi ně platební portály pro online i osobní transakce, řešení pro řízení podniku a možnosti půjček a financování. Majitelé podniků, kteří se rozhodnou využívat některou z těchto služeb, musí pro vytvoření účtu uvést také svou e-mailovou adresu.

Poslání společnosti PayPal

Cílem společnosti PayPal je zvýšit bezpečnost online nákupů tím, že poskytuje platební metodu, při níž plátce i příjemce nemusí sdělovat čísla kreditních karet a bankovních účtů. Tímto způsobem jsou peníze v bezpečí a soukromí je chráněno. Zákaznická základna je tak velká, že transakce lze provádět rychleji než běžnými metodami.

PayPal není banka. Stále se na ni vztahují stejná pravidla ochrany spotřebitele jako na banky. Rozsah odpovědnosti uživatele v případě neoprávněné transakce tedy závisí na tom, jak rychle uživatel oznámí společnosti, že na jeho účtu došlo k neoprávněné činnosti. Uživatelům služby PayPal proto doporučujeme, aby svůj účet pravidelně kontrolovali. Jen tak budou moci rychle reagovat a informovat společnost, pokud z jejich účtu byly provedeny transakce, které neprovedli oni.

První podoba systému PayPal se objevila koncem 90. let. Spustila ji společnost Confinity, která následně navázala spolupráci se společností X.com, která se zabývá internetovým bankovnictvím. V roce 2001 byla společnost přejmenována na PayPal.

Poplatky

V aukcích eBay se začala ve větší míře používat služba PayPal. Protože se služba stala velmi populární, rozhodla se společnost eBay v roce 2002 koupit PayPal. To vedlo k využití této služby na webových stránkách. V roce 2015 byla společnost PayPal založena jako samostatná společnost.

Společnost PayPal v průběhu své historie získala další společnosti působící na trhu finančních transakcí, digitálních převodů a plateb. Některé z těchto akvizic umožnily společnosti PayPal technologická vylepšení a další funkce. Například v roce 2013 společnost PayPal koupila společnost BrainTree. Ta vlastní konkurenční službu Venmo.

Společnost PayPal si neúčtuje žádné transakční poplatky. Výše dalších poplatků se liší v závislosti na typu služby. Jednotlivým spotřebitelům nejsou například účtovány poplatky za standardní převody z propojeného bankovního účtu. Okamžitý převod však podléhá poplatku ve výši jednoho procenta z převáděného zůstatku nebo maximálně 10 USD.

Mezinárodní transakce

Pokud transakce probíhají mezi dvěma osobami, které se nacházejí v různých zemích a obě mají službu PayPal, lze peníze převést zdarma. PayPal je tak konkurentem v oblasti bankovních převodů. Pokud je cizí měna přijímána v jiné zemi, jsou poplatky společnosti PayPal mnohem srovnatelnější s poplatky účtovanými tradičními bankami. V případě obchodních transakcí se struktura poplatků liší od převodů na osobní účet.

Jaké jsou výhody služby PayPal? Při nákupu v internetových obchodech může být zahrnuta sleva PayPal. Jedná se v podstatě o druh nabídky cashback.

Společnost PayPal také financuje velké nákupy a poskytuje zákazníkům úvěrové linky a debetní karty Mastercard. Zůstatky na účtu PayPal používají k placení nákupů v obchodě nebo k výběru hotovosti. Protože je PayPal již tak rozšířenou platební metodou, používají ho společnosti po celém světě, včetně Amazonu. Oba nabízejí tuto možnost přijímání plateb od svých zákazníků; za zboží nebo služby. Některé obchody dokonce přijímají bezkontaktní platby prostřednictvím služby PayPal.

PayPal

Službu PayPal mohou zákazníci používat zdarma. Neplatí tedy žádnou provizi. Prodejci však za použití služby PayPal platí poplatek. Částka závisí na prodejním místě a na tom, zda se jedná o ziskovou nebo neziskovou organizaci.

Pro malé podniky, které obchodují na eBay, je nezbytné znát eBay. Když kupující vyhraje aukci, přijme nejlepší nabídku nebo koupí položku za plnou cenu. Prodávající zašle kupujícímu fakturu. Pokud mají kupující i prodávající peníze, je to jednoduché - transakci lze pomocí služby PayPal dokončit poměrně rychle.

Ačkoli je PayPal jednou z nejoblíbenějších digitálních služeb na trhu, není jedinou možností. Existují i další alternativy, například Apple Pay a Google Pay.

Jak si založit účet na paypal

Chcete-li založit účet na Paypal, postupujte takto:
  • Navštivte webovou stránku Paypal a klikněte na tlačítko "Zaregistrovat se".
  • Vyberte typ účtu, který chcete založit - buď účet pro jednotlivce nebo účet pro podnikání.
  • Vyplňte formulář s vašimi osobními údaji, jako je jméno, adresa a emailová adresa.
  • Zadejte své finanční informace, jako je číslo vaší kreditní nebo debetní karty nebo účtu na banku.
  • Přečtěte si podmínky služby a souhlas s nimi.
  • Klepněte na tlačítko "Založit účet" a dokončete proces registrace.

Po dokončení registrace byste měli obdržet potvrzení o založení účtu na Paypal na vaši emailovou adresu. Potom můžete začít používat svůj účet na Paypal a využívat všech jeho výhod, jako je například jednoduché a bezpečné placení online nebo přijímání plateb od jiných uživatelů. Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotazy ohledně zakládání účtu na Paypal, doporučuji vám navštívit webovou stránku Paypal nebo se obrátit na jejich zákaznickou podporu.


Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.

Vinted je online platforma pro prodej, nákup a výměnu oblečení, bot a doplňků. Pokud se chystáte na Vinted vydělávat, zde je 10 kroků, které by vám mohly pomoci.

Na potravinách můžete ušetřit několika způsoby. Důležité je, abyste neohrozili své zdraví a výživové potřeby. Zde najdete 10 tipů, jak ušetřit na potravinách.

Kompulzivní nakupování, známé také jako závislost na nakupování, je porucha kontroly impulzů charakterizovaná neodolatelnou touhou nakupovat, při níž ztrácíte kontrolu nad množstvím peněz nebo času, které za nákupy utratíte. Toto chování může vést k vážným finančním, emocionálním a sociálním problémům.

TIP PRO VÁS:

Pokud jste se dostali do situace, že potřebujete finanční injekci okamžitě a vyšerpali jste již všechny dostupné možnosti, máme pro vás dobrou zprávu. Půjčka ihned schválena, která je dobrým řešením v dobách, kdy to nijak jinak nejde. Nízký úrok a žádné poplatky předem.