Itálie oznámila zastavení toku plynu z Ruska

01.10.2022

Italská společnost Eni dnes oznámila výpadek dodávky Ruského plynu směřujícího do Itálie z Rakouska.

Eni
Eni

Jedná se o Trans-rakouské plynovody (TAG 1 a TAG 2), které přepravují zemní plyn ze slovensko-rakouské hranice u Baumgartenu an der March do Arnoldsteinu na jihu Rakouska, poblíž hranic s Itálií. Zemní plyn z Ruska se přepravuje a spotřebovává v Itálii a v Rakousku. Délka souběžných potrubí je přibližně 380 km.

Oficální stanovisko společnosti Eni

1. října 2022 - Gazprom informoval, že není schopen potvrdit požadované objemy plynu pro dnešek s tím, že není možné dodávat plyn přes Rakousko. Proto budou dnešní dodávky ruského plynu Eni přes vstupní bod Tarvisio nulové. Eni poskytne aktualizace v případě, že budou zásoby obnoveny. 

zdroj: eni.com

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.

Bitcoin byl vytvořen v roce 2008, kdy osoba nebo skupina osob pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnila technický dokument známý jako "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System". Tento dokument popisoval, jak by mohla fungovat decentralizovaná digitální měna, která by umožňovala přímé transakce mezi uživateli bez nutnosti centrální autority,...

Pyramidová hra (známá také jako Ponziho schéma nebo "letadlo") je nezákonný podvodný způsob investování, při kterém jsou investorům slibovány vysoké zisky v krátkém časovém období. Tento typ podvodu je pojmenován po Charlesi Ponzim, který se proslavil svým podvodným schématem ve 20. letech 20. století.