Itálie oznámila zastavení toku plynu z Ruska

01.10.2022

Italská společnost Eni dnes oznámila výpadek dodávky Ruského plynu směřujícího do Itálie z Rakouska.

Eni
Eni

Jedná se o Trans-rakouské plynovody (TAG 1 a TAG 2), které přepravují zemní plyn ze slovensko-rakouské hranice u Baumgartenu an der March do Arnoldsteinu na jihu Rakouska, poblíž hranic s Itálií. Zemní plyn z Ruska se přepravuje a spotřebovává v Itálii a v Rakousku. Délka souběžných potrubí je přibližně 380 km.

Oficální stanovisko společnosti Eni

1. října 2022 - Gazprom informoval, že není schopen potvrdit požadované objemy plynu pro dnešek s tím, že není možné dodávat plyn přes Rakousko. Proto budou dnešní dodávky ruského plynu Eni přes vstupní bod Tarvisio nulové. Eni poskytne aktualizace v případě, že budou zásoby obnoveny. 

zdroj: eni.com

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Neustále o ni slyšíme a víme, jak s ní můžeme zbohatnout. Jak její hodnota stoupá a klesá. Jak je důvěryhodná a nedůvěryhodná. Co přesně je kryptoměna a jak funguje?

Digitalizace plateb způsobila revoluci ve všem, od způsobu, jakým nakupujeme produkty a služby, až po způsob, jakým sdílíme výdaje s přáteli. Bezpečnost, rychlost a pohodlí jsou jen některé z mnoha výhod, díky nimž se virtuální svět stává stále oblíbenější platební metodou.

Je běžné, že si stát půjčuje peníze, když jeho příjmy nestačí na pokrytí rozpočtových potřeb. Vysvětlíme vám, kdy si stát půjčuje peníze, jak to dělá, od koho si půjčuje a jaké jsou nejčastější metody.

Během života je třeba učinit mnoho rozhodnutí. Koupě domu je jednou z nejdůležitějších, mimo jiné proto, že vyžaduje velkou finanční investici. Z tohoto důvodu a vzhledem k finančním důsledkům se vyplatí před jakýmkoli krokem v tomto směru analyzovat, jak ušetřit, aby byla koupě domu "úspornější".