Jak najít dobrou rychlou půjčku do výplaty

29.12.2022

Potřebujete malou půjčku na pokrytí nečekaných výdajů? V takové situaci jsou půjčky do výplaty dobrou volbou, zejména pokud se chystáte vzít si půjčku poprvé.

Půjčka do výplaty
Půjčka do výplaty

U půjček do výplaty je důležité, abyste je nevyužívali pravidelně a abyste je využívali opravdu příležitostně. V opačném případě to bude mít negativní dopad na vaši peněženku a hrozí, že si zvyknete žít z vypůjčených peněz.

První půjčka je bezúročná

Nejlepší je vzít si půjčku poprvé, protože mnoho společností v České republice nabízí první půjčku s 0% úrokem a bez poplatků. Jedná se o nouzové peníze na pokrytí naléhavých potřeb, neočekávaných výdajů nebo výhodných nákupů v rámci akce. Jejich výplata je velmi rychlá a snadná pro maximální pohodlí zákazníků.

Je důležité si uvědomit, že se jedná o jednorázovou příležitost, kterou věřitelé poskytují, aby přilákali nové zákazníky. Tímto způsobem doufají, že žadatelé o půjčku budou i poté využívat jejich služeb. Stálým zákazníkům jsou obvykle nabízeny různé propagační podmínky.

Bezúročná půjčka před výplatou je malá částka, obvykle do 20 000 Kč, a doba splatnosti je ve většině případů do 30 dnů. Bezúročná půjčka však musí být splacena ve sjednaném termínu bez jakéhokoli odkladu. Pokud využijete možnost prodloužení, podmínka 0% úroku odpadá.

Výběr dobré nabídky

Nejjednodušší způsob, jak najít a porovnat všechny dostupné nabídky, je online. Takto najdete nejlepší rychlou půjčku. Pravděpodobně se setkáte s propagačními kampaněmi. Takové nabídky jsou často k dispozici před velkými svátky, na začátku nové sezóny a při výročích úvěrových společností, proto pravidelně kontrolujte webové stránky předních úvěrových společností, zda na nich nejsou slevy.

Pomocí úvěrové kalkulačky můžete porovnat nabídky více úvěrových společností. Tak budete mít jistotu, že získáte půjčku za nejlepších možných podmínek. Stačí si vybrat typ půjčky, požadovanou částku, měsíční úrokovou sazbu a dobu splácení. Kalkulačka automaticky vypočítá měsíční splátky a konečnou částku, kterou budete muset splatit.

Při porovnávání nabídek věnujte pozornost RPSN (roční procentní sazbě nákladů), výši a frekvenci splátek a celkové dlužné částce. Za tímto účelem porovnejte nabídky se stejnou výší úvěru a stejnou dobou splácení. Získáte tak nejpřesnější informace o nákladech na úvěr.

Důležitým faktorem při rozhodování by měla být také výše splátky. I když je zhodnocení o něco vyšší, zvolte takovou měsíční splátku, která nezatíží váš rozpočet. Dodržením tohoto limitu si ušetříte spoustu problémů, protože každá opožděná platba se promítne do vašeho úvěrového záznamu a vytvoří špatnou úvěrovou historii.

Pokud jste pravidelným zákazníkem (a věrným plátcem) úvěrové společnosti, můžete se zeptat, zda vám nabídne výhody, jako jsou slevy a další bonusy. Úvěrové společnosti jsou často ochotny poskytnout svým stálým zákazníkům dodatečné slevy na nákladech, prodloužit dobu splácení nebo poskytnout další bezúročnou půjčku.

V případě, že si stále nejste jisti, zda je pro vás půjčka před výplatou výhodná, je vhodné požádat o radu úvěrového poradce. Zváží vaše přání, provede srovnávací analýzu a nabídne vám nejvhodnější možnosti. Samozřejmě si vždy můžete nechat poradit na internetu a přečíst si recenze zákazníků na poskytovatele úvěrů.

Ať už si vyberete jakoukoli půjčku, před podpisem smlouvy o půjčce si pečlivě přečtěte její podmínky. Ačkoli se to může zdát zdlouhavé, je lepší věnovat tomu čas nyní, což vás může v budoucnu ušetřit mnoha nepříjemných překvapení.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového


Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...