Jaká bude cena jednodenní dálniční známky?

13.11.2022

Dobrý den, chci se zeptat, jestli už je známá cena za Eurovignette.

Václav T. Hodonín


Cena euroviněty závisí na emisní úrovni vozidla. Majitelé benzinových a naftových vozů zaplatí jinou cenu, zatímco majitelé elektrických a hybridních vozů zaplatí cenu o něco nižší. Nejvíce za jednodenní dálniční známku zaplatí majitelé starších vozidel.

Kdy bude euroviněta k dispozici?

Univerzální jednodenní dálniční známka bude zpočátku k dispozici pouze pro nákladní dopravu. Později bude euroviněta k dispozici také pro osobní automobily. Očekává se, že země EU se k tomuto systému připojí do dvou let.

Nejnovější články dotazy z poradně

Ručitel je způsob zajištění financování. Někdy se zdá, že půjčka s ručitelem je jediným řešením, pokud máte špatnou úvěrovou historii. Kdo se může stát ručitelem? Jaká jsou jeho práva a povinnosti? A vyplatí se vzít si půjčku s ručitelem?

Ano, třeba mít ale na mysli, že pokud uvažujete o konsolidační půjčce (refinancování) tak se jedná o účelovou půjčku, kterou je nutné v plné výši využít k vyplacení všech půjček a úvěrů, kterých se bude týkat. V případě, že si potřebujete půjčit i na vyplacení ostatních půjček a úvěrů s tím, že vám ještě finanční prostředky zvýší i pro osobní...

Dobrý den, víte mi poradit, kde získám rychlou konsolidaci svých dluhů? Potřeboval bych konsolidovat předražené půjčky a potřeboval bych to co nejdříve. Děkuji za odpověď.

Flexibilní půjčka je velmi oblíbeným produktem, protože se splácí flexibilně. Co vlastně znamená flexibilní splácení úvěru? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, půjčka s flexibilním splácením znamená, že klient splácí svůj úvěr, a když potřebuje další finanční prostředky, jednoduše si část splácených peněz znovu půjčí.

Je možné získat půjčku i ve výši 2 000 Kč na zaplacení jedné urgentní faktury? Je to jen taková malá částka, kterou bych byl schopen splatit ihned v den výplaty.