Jaké poplatky se platí při žádosti o hypotéku?

08.01.2023

Výše poplatků se může lišit v závislosti na konkrétní bance nebo nebankovní společnosti, která hypoteční úvěr poskytuje, a také na konkrétní nemovitosti, které se úvěr týká. Před podpisem hypoteční smlouvy je proto vždy dobré získat podrobnější informace o všech poplatcích.


Při žádosti o hypotéku obvykle musíte zaplatit následující poplatky:

  • Poplatek za poskytnutí úvěru: Jedná se o poplatek, který banka nebo nebankovní společnost požaduje za poskytnutí úvěru. Může se lišit v závislosti na výši půjčky a době splácení.
  • Poplatek za výpis z katastru nemovitostí: Jedná se o poplatek za výpis z katastru nemovitostí, který je nutný pro stanovení hodnoty nemovitosti, která bude předmětem hypotéky.
  • Poplatek za zpracování žádosti: Jedná se o poplatek za zpracování žádosti o hypotéku a zpracování všech potřebných dokumentů.
  • Poplatek za pojištění: Při poskytnutí hypotéky je obvykle nutné uzavřít pojištění nemovitosti proti požáru, povodni a dalším rizikům. Tento poplatek se platí při podpisu hypoteční smlouvy.
  • Notářské poplatky: Při podpisu hypoteční smlouvy je obvykle nutné navštívit notáře, který zařídí zápis do katastru nemovitostí. Tyto poplatky se vztahují na notářské služby.
  • Poplatek za vedení účtu: Může se jednat o poplatek za vedení účtu, na který budou měsíční splátky úvěru zasílány.

Nejnovější odpovědi z poradny


Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat: