Kde si v létě odpočinout s omezeným rozpočtem: 10 nejlepších míst pro levnou dovolenou

10.06.2022

Užít si dobrou dovolenou bez velkých výdajů je možné. V tomto článku vám představíme 10 nejzajímavějších destinací, abyste si mohli užít zasloužený odpočinek bez obav o svou kapsu.

Dovolená
Dovolená

Thajsko

Thajsko je jednou z nejmódnějších destinací. Důvod je jednoduchý, kombinuje ekonomickou nabídku návštěvy země, kde vám bude stačit méně než 20 EUR na den, abyste si užili maximum, a situaci, kdy se nacházíte v privilegovaném prostředí. Můžete se pokochat velkým množstvím chrámů, vychutnat si typické pokrmy zdejší gastronomie za méně než jedno euro a také si dopřát dobrou thajskou masáž.

Portugalsko

V Portugalsku najdete rajské pláže, neuvěřitelné pobřeží a spoustu zajímavých měst. Ceny v Portugalsku jsou velmi nízké a v Lisabonu najdete hostely s výhledem na moře za přibližně 15 € za noc. Za návštěvou Portugalska nemusíte jezdit daleko a v zemi najdete spoustu kulturních možností, jak si ji co nejlépe užít

Italské Toskánsko

Italské Toskánsko je jednou z nejkrásnějších destinací v Itálii a v Evropě vůbec. Ubytování za méně než 30 € na den s plnou penzí v regionu, který má zvláštní kouzlo. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších turistických oblastí v Evropě, protože nabízí velké množství cílů pro každého. Krása je jedním z nejcharakterističtějších rysů Toskánska a nyní máte příležitost objevit ji za méně, než si myslíte.

Belgie

Možná si myslíte, že Belgie je vzhledem k životní úrovni ve městě drahá destinace, ale turisté zde mají k dispozici dostatek levného ubytování, které jim návštěvu usnadní. Belgie má jedno z nejzachovalejších středověkých městských center v Evropě a města jako Bruggy se pyšní pohádkovými scenériemi. Belgie je jedním z nejkrásnějších míst v Evropě a má mnoho památek, které Unesco zařadilo na seznam světového dědictví UNESCO.

Německo

V Německu doporučujeme navštívit město Brémy. Brémy mají mnoho výhod, kromě toho, že jsou městem, které obvykle nabízí letenky, je to město jako z pohádky. V Brémách najdete také spoustu levného ubytování a kulturní nabídku srovnatelnou s nejlepšími městy v zemi. V Brémách si můžete pochutnat na nejtypičtějších pokrmech německé gastronomie a procházet se po širokých ulicích plných půvabu je skutečným potěšením. Ať už se chcete věnovat různým aktivitám, nebo jen strávit několik dní odpočinkem, Brémy mají co nabídnout, takže si je můžete užít s rodinou nebo přáteli, aniž byste museli utratit spoustu peněz.

Arménie

Arménie má co objevovat a je jednou z nejlevnějších destinací na světě. V Arménii si můžete užít dlouhou dovolenou za velmi málo peněz a můžete si také zajistit luxusní byt v Jerevanu, který je výhodnější než pětihvězdičkový hotel. Arménie má velkou kulturní nabídku a některá představení, která se v Arménii konají, patří k nejlepším v Evropě. Můžete se těšit na hudební koncerty a luxusní operní představení, malířské nebo divadelní výstavy... luxusní nabídka pro volný čas, aniž byste museli utratit spoustu peněz.

Albánie

Albánie je především o plážích a horách. Podle toho, co máte nejraději, si můžete užít zemi, která se nachází v privilegované přírodní enklávě. Albánie nabízí nejen dobré počasí, abyste si mohli užívat krásných pláží, ale také spoustu historie, kterou můžete objevovat. Albánie je jednou z těch evropských zemí, které ještě nebyly objeveny a které si užívá stále více lidí, a to nejen díky své cenové dostupnosti, ale také díky tomu, co všechno nabízí.

Polsko

Polsko je další zemí, kterou stojí za to navštívit a kde nemusíte utratit mnoho peněz. Luxusní byt v centru Vratislavi si můžete pronajmout již za 33 eur na den, což je v porovnání s typickými prázdninovými destinacemi velmi nízká cena. Polsko má města, jako je Krakov, který je hlavním městem země a má jedno z nejpozoruhodnějších historických center. Památky, historie... a Poláci jsou také velmi přátelští lidé, což ještě více láká k návštěvě jejich země

Indie

Pravděpodobně jedna z nejlevnějších turistických destinací ze všech, které jsme zmínili. V Indii můžete za velmi málo peněz najít to nejzajímavější ubytování, aniž byste se museli uchýlit do velkých mezinárodních hotelů. S jazykem si nedělejte starosti, ve většině zemí se domluvíte anglicky. Indie je zážitek, který stojí za to poznat, a kdekoli se ocitnete, můžete nasát její historii a kulturu. Pokud hledáte jinou a ekonomicky výhodnou turistickou destinaci, Indie vám má co nabídnout.

Dominikánská republika

A konečně Dominikánská republika. Pokud hledáte destinaci, kde si můžete odpočinout a zároveň se věnovat nejrůznějším aktivitám v moři, Dominikánská republika je ideálním místem. Pětihvězdičkové hotely za výhodné ceny, takže si můžete užít skutečně luxusní dovolenou, aniž byste utratili příliš mnoho peněz.

Pokud si chcete dovolenou trochu prodloužit nebo zpříjemnit, jednou z možností je požádat o peníze prostřednictvím Ammado.


Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.

Vinted je online platforma pro prodej, nákup a výměnu oblečení, bot a doplňků. Pokud se chystáte na Vinted vydělávat, zde je 10 kroků, které by vám mohly pomoci.

Na potravinách můžete ušetřit několika způsoby. Důležité je, abyste neohrozili své zdraví a výživové potřeby. Zde najdete 10 tipů, jak ušetřit na potravinách.

Kompulzivní nakupování, známé také jako závislost na nakupování, je porucha kontroly impulzů charakterizovaná neodolatelnou touhou nakupovat, při níž ztrácíte kontrolu nad množstvím peněz nebo času, které za nákupy utratíte. Toto chování může vést k vážným finančním, emocionálním a sociálním problémům.