Kde si v létě odpočinout s omezeným rozpočtem: 10 nejlepších míst pro levnou dovolenou

10.06.2022

Užít si dobrou dovolenou bez velkých výdajů je možné. V tomto článku vám představíme 10 nejzajímavějších destinací, abyste si mohli užít zasloužený odpočinek bez obav o svou kapsu.

Dovolená
Dovolená

Thajsko

Thajsko je jednou z nejmódnějších destinací. Důvod je jednoduchý, kombinuje ekonomickou nabídku návštěvy země, kde vám bude stačit méně než 20 EUR na den, abyste si užili maximum, a situaci, kdy se nacházíte v privilegovaném prostředí. Můžete se pokochat velkým množstvím chrámů, vychutnat si typické pokrmy zdejší gastronomie za méně než jedno euro a také si dopřát dobrou thajskou masáž.

Portugalsko

V Portugalsku najdete rajské pláže, neuvěřitelné pobřeží a spoustu zajímavých měst. Ceny v Portugalsku jsou velmi nízké a v Lisabonu najdete hostely s výhledem na moře za přibližně 15 € za noc. Za návštěvou Portugalska nemusíte jezdit daleko a v zemi najdete spoustu kulturních možností, jak si ji co nejlépe užít

Italské Toskánsko

Italské Toskánsko je jednou z nejkrásnějších destinací v Itálii a v Evropě vůbec. Ubytování za méně než 30 € na den s plnou penzí v regionu, který má zvláštní kouzlo. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších turistických oblastí v Evropě, protože nabízí velké množství cílů pro každého. Krása je jedním z nejcharakterističtějších rysů Toskánska a nyní máte příležitost objevit ji za méně, než si myslíte.

Belgie

Možná si myslíte, že Belgie je vzhledem k životní úrovni ve městě drahá destinace, ale turisté zde mají k dispozici dostatek levného ubytování, které jim návštěvu usnadní. Belgie má jedno z nejzachovalejších středověkých městských center v Evropě a města jako Bruggy se pyšní pohádkovými scenériemi. Belgie je jedním z nejkrásnějších míst v Evropě a má mnoho památek, které Unesco zařadilo na seznam světového dědictví UNESCO.

Německo

V Německu doporučujeme navštívit město Brémy. Brémy mají mnoho výhod, kromě toho, že jsou městem, které obvykle nabízí letenky, je to město jako z pohádky. V Brémách najdete také spoustu levného ubytování a kulturní nabídku srovnatelnou s nejlepšími městy v zemi. V Brémách si můžete pochutnat na nejtypičtějších pokrmech německé gastronomie a procházet se po širokých ulicích plných půvabu je skutečným potěšením. Ať už se chcete věnovat různým aktivitám, nebo jen strávit několik dní odpočinkem, Brémy mají co nabídnout, takže si je můžete užít s rodinou nebo přáteli, aniž byste museli utratit spoustu peněz.

Arménie

Arménie má co objevovat a je jednou z nejlevnějších destinací na světě. V Arménii si můžete užít dlouhou dovolenou za velmi málo peněz a můžete si také zajistit luxusní byt v Jerevanu, který je výhodnější než pětihvězdičkový hotel. Arménie má velkou kulturní nabídku a některá představení, která se v Arménii konají, patří k nejlepším v Evropě. Můžete se těšit na hudební koncerty a luxusní operní představení, malířské nebo divadelní výstavy... luxusní nabídka pro volný čas, aniž byste museli utratit spoustu peněz.

Albánie

Albánie je především o plážích a horách. Podle toho, co máte nejraději, si můžete užít zemi, která se nachází v privilegované přírodní enklávě. Albánie nabízí nejen dobré počasí, abyste si mohli užívat krásných pláží, ale také spoustu historie, kterou můžete objevovat. Albánie je jednou z těch evropských zemí, které ještě nebyly objeveny a které si užívá stále více lidí, a to nejen díky své cenové dostupnosti, ale také díky tomu, co všechno nabízí.

Polsko

Polsko je další zemí, kterou stojí za to navštívit a kde nemusíte utratit mnoho peněz. Luxusní byt v centru Vratislavi si můžete pronajmout již za 33 eur na den, což je v porovnání s typickými prázdninovými destinacemi velmi nízká cena. Polsko má města, jako je Krakov, který je hlavním městem země a má jedno z nejpozoruhodnějších historických center. Památky, historie... a Poláci jsou také velmi přátelští lidé, což ještě více láká k návštěvě jejich země

Indie

Pravděpodobně jedna z nejlevnějších turistických destinací ze všech, které jsme zmínili. V Indii můžete za velmi málo peněz najít to nejzajímavější ubytování, aniž byste se museli uchýlit do velkých mezinárodních hotelů. S jazykem si nedělejte starosti, ve většině zemí se domluvíte anglicky. Indie je zážitek, který stojí za to poznat, a kdekoli se ocitnete, můžete nasát její historii a kulturu. Pokud hledáte jinou a ekonomicky výhodnou turistickou destinaci, Indie vám má co nabídnout.

Dominikánská republika

A konečně Dominikánská republika. Pokud hledáte destinaci, kde si můžete odpočinout a zároveň se věnovat nejrůznějším aktivitám v moři, Dominikánská republika je ideálním místem. Pětihvězdičkové hotely za výhodné ceny, takže si můžete užít skutečně luxusní dovolenou, aniž byste utratili příliš mnoho peněz.

Pokud si chcete dovolenou trochu prodloužit nebo zpříjemnit, jednou z možností je požádat o peníze prostřednictvím Ammado.


Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.

Bitcoin byl vytvořen v roce 2008, kdy osoba nebo skupina osob pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnila technický dokument známý jako "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System". Tento dokument popisoval, jak by mohla fungovat decentralizovaná digitální měna, která by umožňovala přímé transakce mezi uživateli bez nutnosti centrální autority,...

Pyramidová hra (známá také jako Ponziho schéma nebo "letadlo") je nezákonný podvodný způsob investování, při kterém jsou investorům slibovány vysoké zisky v krátkém časovém období. Tento typ podvodu je pojmenován po Charlesi Ponzim, který se proslavil svým podvodným schématem ve 20. letech 20. století.