Porovnání půjček a cen úroků za rok 2019

02.01.2019

Aktuální přehled dostupných půjček a srovnání cen pro rok 2019 vám přináší finanční portál Ammado. Finanční společnosti jsou rozděleny do kategorií: Nebankovní půjčky, bankovní půjčky a tzv. půjčky před výplatou.

Porovnání úroků pro nebankovní půjčky za rok 2019


Výška úroků pro nebankovní půjčky se pohybuje v závislosti na výšce RPSN. Tento parametr v sobě zahrnuje kromě výšky úroku i všechny poplatky spojené s půjčkou. Výška RPSN je uvedena v každé smlouvě o úvěru resp.
v každém návrhu takové smlouvy. Politika každé nebankovní společnosti bývá často nastavena tak, že podmínky úrokové sazby bývají obvykle individuálně nastavitelné. To znamená, že například úroková sazba pro klienta, který již v dané společnosti půjčku čerpal může být nižší oproti novému klientovi. Některé nebankovní společnosti používají při výpočtu úroku i tzv. bodový systém rizikovosti klienta. Pokud klient pro společnost vykazuje vyšší riziko nesplácení závazku, spadá do kategorie vyšších úroků. Jakékoliv srovnání nebankovních půjček může v sobě nést nepřesnosti spojené s touto individuální politikou nebankovních společností. Aktuální přehled výše úroků pro nebankovní společnosti najdete na našem finančním webu a to v individuální nabídce samotných společností. 


Porovnání úroků pro bankovní půjčky za rok 2019


Stejně jako v případě nebankovních společností, i bankovní domy mají svou vnitřní politiku a individuální přístup. Nejjednodušším porovnáním bankovních půjček je porovnání jejich sazeb, které jsou prezentovány veřejně. Zde vás však musíme upozornit na fakt, že prezentovaný úrok je vždy ten, který začíná tzv. "OD" takto uvedené hranice. V překladu to pro klienta znamená to, že pokud vidí v reklamě například nabídku na úrok od 4% ročně, tak taková úroková sazba je jednou z možností, kterou klient může získat. V praxi jsou však takovéto "startovací" úroky pro klienta velmi těžko dosažitelné. Aktuální přehled výše úroků pro bankovní společnosti najdete na našem finančním webu a to v individuální nabídce samotných společností. 


Porovnání úroků pro půjčky do výplaty za rok 2019


Nabídka tzv. půjček před výplatou je prakticky nesrovnatelná. Společnosti, které poskytují takový typ půjček nepřenášejí cenu za půjčku do úrokové sazby ale především do poplatku. Jediný relevantní údaj je tedy pro klienta výška RPSN. Politika společností je zaměřena prakticky vždy na individuální přístup a častokrát je taková půjčka poskytnuta poprvé klientovi zcela zdarma. Prakticky jakékoli srovnání takových typů půjček je nepřesné. Klient by se měl při porovnávání soustředit na výšku RPSN a stejně na výši poplatku za odložení splátky. Aktuální přehled výše úroků pro nebankovní společnosti poskytující tzv. půjčky před výplatou naleznete na našem finančním webu a to v individuální nabídce samotných společností.