Půjčka do výplaty - Co je to za půjčku?

21.09.2020

Vidím časté nabídky na půjčky do výplaty. O jaký druh úvěru se jedná a co to vlastně to "do výplaty" znamená?

Milan D. Brno


Názvem "půjčka do výplaty" je označena půjčka, která je určena k překonání finančního nedostatku když je člověk jak se lidově říká "před výplatou". Slouží na pokrytí krátkodobého výpadku financí a je bezúčelová. Při tomto typu půjčky bývá krátká splatnost, která je ve většině případů jen 30 dní (jeden měsíc). Půjčku do výplaty musí dlužník vrátit v jediné splátce včetně s příslušenství. Rovněž u tohoto typu půjčky platí, že maximální strop výšky půjčky bývá jen v několika tisících tak aby ji byl dlužník schopen vrátit.

Co byste měli vědět o půjčkách do výplaty

Každý zájemce o takovou půjčku musí počítat s vyšším úrokem (nebo poplatkem) oproti klasické půjčce. Kromě krátké doby splatnosti a nízkého stropu výšky půjčkypůjčka do výplaty i následující vlastnosti: je dostupná online, peníze obdržíte do několika minut, je třeba disponovat s bankovním účtem, splatnost půjčky je možné za poplatek odložit na pozdější termín, je dostupnější oproti jiným půjčkám, pro schválení půjčky je třeba mít alespoň nějaký pravidelný příjem.

Kde ji získat nejrychleji

O půjčku do výplaty si můžete jednoduše požádat i prostřednictvím našeho finančního portálu. Stačí si kliknout na odkaz níže a vybrat si výšku půjčky od 1000 Kč do 20000 Kč. Po vyplnění online formuláře se ihned spustí schvalovací proces věřitele. O výsledku budete informováni do pár minut.


Další dotazy z poradny

Mám záznam v registru SOLUS a chtěl bych vědět, jestli bych navzdory tomuto záznamu mohl uspět se svou žádostí v společnosti Home Credit. Aktuálně mám čtyři půjčky a z toho dvě nesplácím. Právě z půjčkou od této společnosti bych chtěl tuto situaci řešit.

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dobrý den, před třemi měsíci mi skončila insolvence a chtěl bych vědět, zda si mohu požádat o půjčku.

Chtěl bych se informovat, zda je možné prostřednictvím vás získat půjčku i pro vyplacení mé bývalé manželky kvůli rozvodu. Soud mě totiž zavázal vyplatit její podíl na bytě a je nevím jak se dostat k penězům. Banka mi úvěr zamítla. Nechci však takovou půjčku, při které bych musel tím bytem ručit.