5 důležitých pravidel, která byste měli znát, než si vezmete půjčku

06.06.2022

V každodenním životě se mohou objevit nepředvídané výdaje, na které nemáte peníze stranou. Co v takovém případě uděláte? Existuje pouze jediná možnost: hledat zdroj, ze kterého byste si mohli vzít půjčku.

Než si vezmete půjčku
Než si vezmete půjčku

Obrátit se na přátele nebo rodinu nemusí být vždy příjemné, protože jste zvyklí řešit své problémy sami. Cesta do banky a celý složitý proces získání bankovního úvěru vyžaduje spoustu času a energie. Navíc požadují příliš mnoho dokumentů a záruk.

Zvolte si proto nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak získat půjčku do výplaty. Tyto půjčky se poskytují na krátkou dobu. Jsou spojeny s vyšším rizikem pro věřitele, a proto mají obvykle vyšší úrokové sazby než tradiční půjčky a úvěry. Na druhou stranu jsou poskytovány velmi rychle, s minimálním úsilím a často na dálku, online. Ale pozor, podle toho, jak je používáte, mohou být záchranným lanem i přítěží.

Proto je důležité mít na paměti několik základních pravidel, abyste se nedostali do příliš velkých dluhů. Správně řízený úvěr není problém navíc, ale nástroj, který můžete použít v případě nouze. Připravili jsme pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou správně využít půjčky před výplatou.

Pečlivě analyzujte účel, na který si chcete půjčit.

Půjčky před výplatou jsou určeny pro naléhavé případy všeho druhu. Jsou užitečné, když potřebujete peníze rychle a na krátkou dobu, obvykle do výplaty. Půjčku před výplatou využijte na věci, které nepočkají. Například když se vám porouchá auto nebo praskne potrubí, když potřebujete opravit počítač nebo jiný domácí spotřebič, bez kterého se neobejdete, atd. V těchto případech je třeba jednat rychle, aby vám nevznikly ještě větší výdaje nebo abyste nevypadli z rytmu života, na který jste zvyklí.

Pro větší a dlouhodobější výdaje, jako jsou větší opravy v domácnosti nebo koupě nového auta, však půjčky do výplaty nestačí a nedoporučují se. Protože se většinou jedná o plánované výdaje, doporučujeme vám, abyste si na tyto účely předem našetřili a nebrali si půjčky.

Totéž platí pro dovolenou: je lepší si na ni dát peníze stranou a nejlépe ji koupit s dostatečným předstihem, abyste mohli využít výhodnější ceny. Doporučujeme vám, abyste si půjčku vzali pouze v případě, že jste našli speciální, časově omezenou nabídku.

Toto pravidlo platí plošně - pokud se jedná o naléhavou situaci nebo obzvláště výhodnou nabídku, je půjčka před výplatou vhodná. Pokud se však jedná o větší výdaje a na delší dobu, je lepší si na tento účel našetřit nějaké peníze a nebrat si půjčku.

Zhodnoťte všechny alternativy

Když se rozhodnete, že potřebujete půjčku, zvažte všechny alternativy. Pokud například nutně potřebujete opravit auto, nejprve si promyslete, jak moc ho budete v následujícím období potřebovat, jak daleko musíte denně cestovat a v jakém ročním období se nacházíte. V dnešní době je dokonce možné jezdit na kole, pěšky nebo veřejnou dopravou. A auto si můžete nechat opravit, až dostanete výplatu.

Odhadněte, kolik přesně potřebujete

Když si berete půjčku, měli byste mít na paměti, že každá koruna, kterou si půjčujete, je závazek, který na sebe berete, proto je nejlepší půjčit si přesně tolik, kolik potřebujete. Většina úvěrových společností nabízí maximální flexibilitu při výběru výše úvěru pro pohodlí zákazníka. Využijte toho.

Výběr správného věřitele

Dnes existuje mnoho společností, které nabízejí půjčky do výplaty. Než si vyberete instituci, u které budete žádat o půjčku, doporučujeme vám udělat si malý průzkum trhu, abyste se ujistili, že jste si vybrali spolehlivou společnost se spokojenými zákazníky a hlavně skutečně výhodný produkt. Vezměte v úvahu všechny výhody, které můžete využívat, například věrnostní programy nebo jiné bonusové programy. Tyto výhody mohou výrazně snížit hodnotu vašeho úvěru a přinést vám skutečné výhody.

Naplánujte si splátky

Když si plánujete vzít půjčku, musíte si na začátku spočítat, jaké bude datum splacení, z jakých zdrojů budete peníze splácet a jaké prostředky budete mít k dispozici v době splatnosti. Zde je několik triků, které vám pomohou. Jednou z nich je služba odloženého splácení - většina věřitelů vám umožní prodloužit dobu splatnosti půjčky zaplacením pevného poplatku. Během tohoto období se neúčtují žádné úroky a hlavně toto období nemá negativní dopad na vaši úvěrovou historii. Pokud se vám nepodařilo shromáždit částku potřebnou ke splacení, můžete tuto dobu využít odložením splátek. Některé společnosti umožňují opakovaně odložit splátku půjčky, dokud nebudete mít dostatek peněz na její splacení.

Pokud jste však z nějakého důvodu nesplatili půjčku včas, není to důvod, abyste se vyhýbali kontaktu s věřitelem. Čím otevřenější a upřímnější budete, tím spíše se vyhnete sankčním úrokům. Vyvarujte se zbytečného utrácení a snažte se dluh splatit co nejdříve. Společnosti řeší tyto případy individuálně a vždy se snaží svým zákazníkům pomoci. Budete příjemně překvapeni, až zjistíte, kolik toho můžete díky dialogu získat.


Naštěstí existuje několik míst, kde si můžete půjčit peníze bez úroků. Je však důležité být opatrný a pečlivě si přečíst všechny podmínky, protože někdy mohou být "bezúročné půjčky" spojeny s poplatky nebo sankcemi za pozdní splacení. Zde vám přinášíme několik možností.

Při výběru nejvhodnější půjčky je důležité porovnat různé možnosti, zkontrolovat všechny poplatky a podmínky a zvážit, jak půjčka zapadá do vašich dlouhodobých finančních plánů. Je také dobré poradit se s finančním poradcem.

Úvěr na splátky, známý také jako splátkový úvěr nebo půjčka na splátky, je typ úvěru, který si dlužník bere s dohodnutým splátkovým kalendářem. Tyto splátky jsou obvykle stanoveny v pravidelných měsíčních intervalech.

Kuvajtský dinár, označovaný jako KWD, je měna používaná v Kuvajtu, malém bohatém arabském emirátu na pobřeží Perského zálivu. Jeho historie i současnost jsou úzce spjaty s bohatstvím a stabilitou země, která se stala významným hospodářským centrem Blízkého východu. V tomto článku se podíváme na vznik, vývoj a současný stav kuvajtského dináru.

Polský zlotý, oficiální měna Polska, má své kořeny ve 14. století, kdy byl zaveden za vlády Kazimíra III. Velikého. Původně se jednalo o zlatou minci zvanou zlote złote, což znamená "zlatý zlat". Tento název byl odvozen od polského slova "złoty", které znamená "zlatý". Ve středověkém Polsku byly používány také stříbrné a měděné mince pro obchod a...

V dnešní době, kdy rychlá móda vybízí k neustálému nakupování oblečení, je důležité naučit se, jak ušetřit peníze a zároveň najít kvalitní kousky, které vydrží déle. Následující rady a tipy vám pomohou při nakupování oblečení ušetřit peníze a zároveň investovat do lepší kvality.

Obchodování s klouzavými průměry (Moving Averages) je oblíbená technika technické analýzy grafů, která se používá k identifikaci trendů a potenciálních míst vstupu nebo výstupu z trhu. Klouzavé průměry jsou vyjádřeny ve formě čáry, která se na grafu pohybuje spolu s cenou a pomáhá vyhlazovat cenové výkyvy, čímž poskytuje lepší přehled o celkovém...