Co dělat, když vám nikdo nechce poskytnout půjčku?

22.05.2022

Potřebujete rychle získat další peníze, ale banky nebo úvěrové společnosti vás již několikrát odmítly? Příčinou může být několik faktorů.

Nikdo nechce poskytnout půjčku
Nikdo nechce poskytnout půjčku

Přečtěte si článek, který jsme pro vás připravili, a zjistěte, co dělat v situaci, kdy vám nikdo nechce poskytnout půjčku. Může se ukázat, že zdroj vašeho problému je úplně jiný, než jste původně předpokládali.

Když vám nikdo nechce poskytnout půjčku

Naprostá většina zamítnutých žádostí o půjčku je výsledkem jednoho ze dvou faktorů - příliš nízké úvěrové bonity nebo negativních záznamů v úvěrovém registru. Známe-li svůj průměrný plat a běžné náklady, dokážeme poměrně snadno určit optimální měsíční splátku.

Situace se trochu zkomplikuje, když se pokoušíte zjistit svoji úvěrovou historii sami. Je třeba zdůraznit, že subjekty shromažďující údaje o úvěrových informacích, jako například SOLUS nebo BRKI, neposkytují údaje o vzniklých závazcích z vlastní iniciativy. V situaci, kdy se osoba stane obětí krádeže identity (spolu s phishingem při získávání půjčky), může se o tom dozvědět mnohem později.

Banky a úvěrové společnosti jednají na základě platných právních předpisů (např. občanského zákoníku, zákona o spotřebitelských úvěrech nebo zákona o ochraně spotřebitele) a svých interních směrnic. V situaci, kdy finanční situace zákazníka nespadá do rámce pokynů věřitele, byste měli očekávat zamítavé rozhodnutí.

Pokud vám nikdo nechce poskytnout půjčku ihned, vyplatí se požádat o pomoc rodinu nebo přátele. Soukromé osoby nemusí (ale mohou) prověřovat úvěrovou historii potenciálního dlužníka v databázích SOLUS a NRKI. Kromě toho mají soukromí dlužníci mnohem větší svobodu při určování formy úvěru - jak z hlediska počtu možných splátek, tak i celkové výše úroků (nebo jejich absence).

Například v úvahu připadají i zastavárny, které mohou být nápomocné v obtížných situacích. Přestože jejich nabídka bude vyžadovat, abyste jako jistotu určili předmět přiměřené hodnoty, nemusíte se obávat, že by vás záložna odmítla obsloužit kvůli vaší úvěrové historii.

Rádi bychom vám však připomněli, že k otázce pozitivní úvěrové historie je třeba přistupovat s plnou vážností. Nesplacené dluhy nám mohou způsobit řadu problémů, a to jak při menších nákupech na splátky, tak při závažných finančních rozhodnutích, jako je například hypotéka.

Finanční zprávy

Přečtěte si, co je nového

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.

Bitcoin byl vytvořen v roce 2008, kdy osoba nebo skupina osob pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnila technický dokument známý jako "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System". Tento dokument popisoval, jak by mohla fungovat decentralizovaná digitální měna, která by umožňovala přímé transakce mezi uživateli bez nutnosti centrální autority,...

Pyramidová hra (známá také jako Ponziho schéma nebo "letadlo") je nezákonný podvodný způsob investování, při kterém jsou investorům slibovány vysoké zisky v krátkém časovém období. Tento typ podvodu je pojmenován po Charlesi Ponzim, který se proslavil svým podvodným schématem ve 20. letech 20. století.

Britská libra, známá také jako libra šterlinků, je oficiální měnou Spojeného království. Je to jedna z nejstarších měn na světě, jejíž kořeny sahají až do 8. století, kdy vládl král Offa z Mercie. V tomto článku se podíváme na historii britské libry od jejího vzniku až po současnost.