Co dělat, když vám nikdo nechce poskytnout půjčku?

22.05.2022

Potřebujete rychle získat další peníze, ale banky nebo úvěrové společnosti vás již několikrát odmítly? Příčinou může být několik faktorů.

Nikdo nechce poskytnout půjčku
Nikdo nechce poskytnout půjčku

Přečtěte si článek, který jsme pro vás připravili, a zjistěte, co dělat v situaci, kdy vám nikdo nechce poskytnout půjčku. Může se ukázat, že zdroj vašeho problému je úplně jiný, než jste původně předpokládali.

Když vám nikdo nechce poskytnout půjčku

Naprostá většina zamítnutých žádostí o půjčku je výsledkem jednoho ze dvou faktorů - příliš nízké úvěrové bonity nebo negativních záznamů v úvěrovém registru. Známe-li svůj průměrný plat a běžné náklady, dokážeme poměrně snadno určit optimální měsíční splátku.

Situace se trochu zkomplikuje, když se pokoušíte zjistit svoji úvěrovou historii sami. Je třeba zdůraznit, že subjekty shromažďující údaje o úvěrových informacích, jako například SOLUS nebo BRKI, neposkytují údaje o vzniklých závazcích z vlastní iniciativy. V situaci, kdy se osoba stane obětí krádeže identity (spolu s phishingem při získávání půjčky), může se o tom dozvědět mnohem později.

Banky a úvěrové společnosti jednají na základě platných právních předpisů (např. občanského zákoníku, zákona o spotřebitelských úvěrech nebo zákona o ochraně spotřebitele) a svých interních směrnic. V situaci, kdy finanční situace zákazníka nespadá do rámce pokynů věřitele, byste měli očekávat zamítavé rozhodnutí.

Pokud vám nikdo nechce poskytnout půjčku ihned, vyplatí se požádat o pomoc rodinu nebo přátele. Soukromé osoby nemusí (ale mohou) prověřovat úvěrovou historii potenciálního dlužníka v databázích SOLUS a NRKI. Kromě toho mají soukromí dlužníci mnohem větší svobodu při určování formy úvěru - jak z hlediska počtu možných splátek, tak i celkové výše úroků (nebo jejich absence).

Například v úvahu připadají i zastavárny, které mohou být nápomocné v obtížných situacích. Přestože jejich nabídka bude vyžadovat, abyste jako jistotu určili předmět přiměřené hodnoty, nemusíte se obávat, že by vás záložna odmítla obsloužit kvůli vaší úvěrové historii.

Rádi bychom vám však připomněli, že k otázce pozitivní úvěrové historie je třeba přistupovat s plnou vážností. Nesplacené dluhy nám mohou způsobit řadu problémů, a to jak při menších nákupech na splátky, tak při závažných finančních rozhodnutích, jako je například hypotéka.

Finanční zprávy

Přečtěte si, co je nového

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Neustále o ni slyšíme a víme, jak s ní můžeme zbohatnout. Jak její hodnota stoupá a klesá. Jak je důvěryhodná a nedůvěryhodná. Co přesně je kryptoměna a jak funguje?

Digitalizace plateb způsobila revoluci ve všem, od způsobu, jakým nakupujeme produkty a služby, až po způsob, jakým sdílíme výdaje s přáteli. Bezpečnost, rychlost a pohodlí jsou jen některé z mnoha výhod, díky nimž se virtuální svět stává stále oblíbenější platební metodou.

Je běžné, že si stát půjčuje peníze, když jeho příjmy nestačí na pokrytí rozpočtových potřeb. Vysvětlíme vám, kdy si stát půjčuje peníze, jak to dělá, od koho si půjčuje a jaké jsou nejčastější metody.

Během života je třeba učinit mnoho rozhodnutí. Koupě domu je jednou z nejdůležitějších, mimo jiné proto, že vyžaduje velkou finanční investici. Z tohoto důvodu a vzhledem k finančním důsledkům se vyplatí před jakýmkoli krokem v tomto směru analyzovat, jak ušetřit, aby byla koupě domu "úspornější".

Světová banka představila tři scénáře vývoje světové ekonomiky v letošním a příštím roce a analyzovala pravděpodobnost recese.

Ať už je vaším příjmem starobní důchod nebo invalidní, o půjčku ihned si můžete požádat jednoduše z vašeho domu. Samozřejmostí je odeslání finančních prostředků ihned po schválení a jednoduché doložení příjmu.

Po napadení bezbranného státu Ukrajina agresorem Ruskem byla přijata řada sankcí. Jedním z nich bylo vyloučení agresivního Ruska ze systému SWIFT. Co to sakra je SWIFT a jak funguje? Prozradíme na následujících řádcích.