Jak zrušit účet v bance

20.04.2019

Pokud vás omrzela vaše banka, nebo zklamala a chcete zrušit bankovní účet, představíme vám jednoduchý postup jak na to. Důležité je však vědět, že bankovní účet je v dnešní době na Slovensku velmi potřebný a to díky zákonům, které omezují vyplácení peněz v hotovosti v určitých segmentech.

Zrušen bankovní účet
Zrušen bankovní účet

Úplné zrušení bankovního účtu

internetová banka

Bankovní účet můžete úplně a nevratně zrušit podáním žádosti ve vaší bance. Pokud máte internetovou banku, která nemá fyzické pobočky, možnost zrušit bankovní účet by měla být dostupná na oficiální webové adrese vaší banky. V případě, že takovou možnost nemůžete najít, obraťte se na banku písemnou formou žádosti na zrušení bankovního účtu.

Kamenná banka

V případě pokud máte vedený bankovní účet v bance, která má dostupné pobočky, nejlepším možným řešením je zrušení účtu přímo na pobočce. Samozřejmě, že máte právo podat i písemnou žádost, ale první možnost je mnohem rychlejší. Bance nemusíte vysvětlit skutečný důvod zrušení účtu. Jednoduše stačí pronést ústní žádost o okamžitém zrušení bankovního účtu.

Přenesení bankovního účtu

Zrušit bankovní účet můžete i mnohem jednodušším způsobem jako výše uvedené. Tento způsob je efektivní v případě pokud rušíte jeden bankovní účet, ale vzápětí si plánujete otevřít druhý. Na Slovensku existuje totiž možnost přenesení bankovního účtu, který je stejně jednoduchý jako přenos telefonního čísla. Při přenosu čísla účtu do nové banky vám zůstane staré číslo účtu, na které jste již zvyklý. Přenést si bankovní účet si můžete aniž byste to původní bance museli oznámit. Jednoduše si vyberete novou banku, která se již o samotný přenos postará a to bezplatně.

5 nejčastějších důvodů pro zrušení účtu

  1. Vysoké poplatky a skryté poplatky
  2. Zamítnutí hypotéky
  3. Zamítnutí půjčky nebo úvěru
  4. Nekorektní podmínky, špatné mezilidské vztahy
  5. Bezpečnostní riziko

Tip pro vás

V případě pokud chcete zrušit bankovní účet z důvodu zamítnutí půjčky nebo úvěru, přečtěte si náš článek s názvem: 
Co dělat když vám banka zamítne půjčku.