Nebankovní půjčka na účet

03.06.2020

Výhodou vyplacení nebankovní půjčky na bankovní účet je rychlost a pohodlnost. Oproti hotovostní půjčce, kterou je nutné vyzvednout osobně a pouze v pracovní době.

Nebankovní půjčka na účet
Nebankovní půjčka na účet

Když uvažujete o tom, zda si nechat poslat peníze z nebankovní půjčky na bankovní účet nebo zvolit hotovostní formu, musíte zvážit všechna pro a proti. Dnes si představíme 3 důvody proč ano a 3 důvody proč ne.

Nebankovní půjčka a výhody odeslání na bankovní účet

  1. Půjčka bude odeslána na bankovní účet ihned po jejím schválení. V případě, že má klient stejnou banku, obdrží ji během několika minut. Nejpozději však v následující den.
  1. Klient ušetří čas, který by musel strávit s osobním převzetím půjčky. V případě, že se v jeho okolí nenachází obchodní zastoupení, může ušetřit času podstatně více.
  1. Číslo bankovního účtu slouží i jako ověření identity klienta. Pokud klient požaduje peníze vyplatit v hotovosti, může to způsobit potřebu fyzického podpisu úvěrové smlouvy. Tento proces může navýšit čas vyplacení.

Nebankovní půjčka a výhody hotovostního vyplacení

  1. 1. Půjčku může získat i klient, který má na svém bankovním účtu minusový zůstatek a to aniž ztratil část z vypůjčené částky.
  1. 2. I v případě pokud má klient bankovní účet zablokován je řešení vyplacení půjčky v hotovosti velkou výhodou.
  1. 3. Hlavní výhodou hotovostních půjček je skutečnost, že ne každý spotřebitel vlastní bankovní účet.

Nebankovky ano, banky ne

Na výběr, zda si chcete nechat odeslat peníze na účet nebo převzít si je v hotovosti vám dá jen nebankovní společnost. Banka své půjčky váže především na své produkty a k půjčce vám ráda přibalí i bankovní účet. Profituje tak nejen z úroku ale i z následných poplatků. Častým problémem u nebankovních společností je krátkodobá půjčka, kterou je možné nechat si vyplatit v hotovosti jen u pár společností.