6 akcií, které stojí za zvážení investice v dnešní inflační době

05.07.2022

Globální finanční prostředí způsobilo volatilitu na trzích, ale se správnou ochranou a přípravou mohou investoři vždy najít zajímavé příležitosti. Těchto šest akcií, které za posledních pět let vykázaly kladný růst volných peněžních toků a likviditu ve výši alespoň 5 % celkových aktiv, se opravdu nezdá, že by jim budoucnost stála v cestě.

Investice
Investice

Zde je 6 akcií, které byste podle nás měli zvážit v době inflace. Samozřejmě to neznamená, že musíte. Nechceme tím tvrdit, že tyto akcie budou stoupat. Toto není rada pro investici, ale jedná se pouze o tip.

Alphabet Inc.

(GOOGLE): Společnost Alphabet, jedna z nejziskovějších akcií na trhu, zaznamenala v prvním čtvrtletí růst tržeb o 22,9 %. Navzdory nedávnému oslabení YouTube, které je pravděbodobně dočasné, dosahuje společnost Alphabet působivého růstu v oblasti reklamy ve vyhledávání a cloudových služeb.

Salesforce Inc (CRM)

Salesforce je největším poskytovatelem softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a služeb cloud computingu. Společnost bude i nadále těžit z křížového prodeje a upsellingu stávajícím zákazníkům a v současné době představuje jednu z nejlepších dlouhodobých investičních příležitostí v softwarovém průmyslu.

Advanced Micro Devices Inc (AMD)

Společnost Advanced Micro Devices je předním výrobcem polovodičů (čipů). Společnost AMD v posledních letech mimořádně působivě plní svůj produktový plán, zejména pokud jde o rodinu serverových procesorů EPYC. Serverové čipy EPYC společnosti AMD nadále získávají podíl na trhu oproti vedoucí společnosti Intel Corp. (INTC) a plánované uvedení procesorů na trh koncem roku 2022 bude znamenat další tlak na konkurenci.

Visa Inc

Visa, přední značka v oblasti kreditních karet a digitálních plateb, provozuje největší síť elektronických maloobchodních plateb na světě. Ve druhém čtvrtletí zaznamenala 25,4% nárůst příjmů, ale někteří analytici tvrdí, že globální přechod od hotovostních plateb k digitálním je ještě daleko, zejména na nerozvinutých světových trzích.

Broadcom Inc (AVGO)

Broadcom je výrobce polovodičů (čipů). V prvním čtvrtletí společnost zaznamenala 22,5% nárůst tržeb. V květnu společnost oznámila akvizici společnosti VMware Inc (VMW), přičemž si vybrala správný okamžik vzhledem k nedávnému oslabení technologických akcií a dočasným překážkám růstu způsobeným přechodem společnosti VMware z modelu založeného na licencích na model založený na předplatném. VMware bude pro Broadcom důležitým motorem růstu.

Mastercard Inc

Mastercard je další významná globální síť kreditních karet a digitálních plateb. Společnost není tak velká jako Visa, ale její akcie za posledních pět let vzrostly o 155 % ve srovnání se 115 % společnosti Visa. Společnost Mastercard si vybudovala defenzivní pozici na trhu plateb a probíhající globální přechod na digitální platby vytváří pro Mastercard příležitosti k dalšímu dlouhodobému zvyšování hodnoty.

Světová banka představila tři scénáře vývoje světové ekonomiky v letošním a příštím roce a analyzovala pravděpodobnost recese.

Ať už je vaším příjmem starobní důchod nebo invalidní, o půjčku ihned si můžete požádat jednoduše z vašeho domu. Samozřejmostí je odeslání finančních prostředků ihned po schválení a jednoduché doložení příjmu.

Po napadení bezbranného státu Ukrajina agresorem Ruskem byla přijata řada sankcí. Jedním z nich bylo vyloučení agresivního Ruska ze systému SWIFT. Co to sakra je SWIFT a jak funguje? Prozradíme na následujících řádcích.

Napadlo vás někdy: "Kdyby mi někdo platil za můj čas na Facebooku, zbohatl bych"? Pokud jste dostatečně podnikaví a využijete správné příležitosti, někdo vám za to zaplatí. Zda zbohatnete, záleží jen na vás.

Dnes můžete pohodlně platit téměř kdekoli, aniž byste u sebe museli mít hotovost. Potřebujete pouze kreditní kartu a účet můžete zaplatit v obchodech jedním tahem nebo objednat online zadáním údajů o kartě. Podvodníci vyvinuli různé metody, jak získat údaje o vaší kreditní kartě a vybrat z vašeho účtu všechny peníze. Co dělat, pokud se stanete...


TIP PRO VÁS:

Už to tak někdy bývá, že nám nestačí peníze a jsme doslova "pár dný před výplatou". Netřeba ale zoufat. I v těchto chvílích se můžete spolehnout na náš finantní web, který vám přináší produkt s názvem "půjčka do výplaty pro každého". Získáte tak peníze na pár dní a nemusíte se doprosovat rodině či přátelům.