6 akcií, které stojí za zvážení investice v dnešní inflační době

05.07.2022

Globální finanční prostředí způsobilo volatilitu na trzích, ale se správnou ochranou a přípravou mohou investoři vždy najít zajímavé příležitosti. Těchto šest akcií, které za posledních pět let vykázaly kladný růst volných peněžních toků a likviditu ve výši alespoň 5 % celkových aktiv, se opravdu nezdá, že by jim budoucnost stála v cestě.

Investice
Investice

Zde je 6 akcií, které byste podle nás měli zvážit v době inflace. Samozřejmě to neznamená, že musíte. Nechceme tím tvrdit, že tyto akcie budou stoupat. Toto není rada pro investici, ale jedná se pouze o tip.

Alphabet Inc.

(GOOGLE): Společnost Alphabet, jedna z nejziskovějších akcií na trhu, zaznamenala v prvním čtvrtletí růst tržeb o 22,9 %. Navzdory nedávnému oslabení YouTube, které je pravděbodobně dočasné, dosahuje společnost Alphabet působivého růstu v oblasti reklamy ve vyhledávání a cloudových služeb.

Salesforce Inc (CRM)

Salesforce je největším poskytovatelem softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a služeb cloud computingu. Společnost bude i nadále těžit z křížového prodeje a upsellingu stávajícím zákazníkům a v současné době představuje jednu z nejlepších dlouhodobých investičních příležitostí v softwarovém průmyslu.

Advanced Micro Devices Inc (AMD)

Společnost Advanced Micro Devices je předním výrobcem polovodičů (čipů). Společnost AMD v posledních letech mimořádně působivě plní svůj produktový plán, zejména pokud jde o rodinu serverových procesorů EPYC. Serverové čipy EPYC společnosti AMD nadále získávají podíl na trhu oproti vedoucí společnosti Intel Corp. (INTC) a plánované uvedení procesorů na trh koncem roku 2022 bude znamenat další tlak na konkurenci.

Visa Inc

Visa, přední značka v oblasti kreditních karet a digitálních plateb, provozuje největší síť elektronických maloobchodních plateb na světě. Ve druhém čtvrtletí zaznamenala 25,4% nárůst příjmů, ale někteří analytici tvrdí, že globální přechod od hotovostních plateb k digitálním je ještě daleko, zejména na nerozvinutých světových trzích.

Broadcom Inc (AVGO)

Broadcom je výrobce polovodičů (čipů). V prvním čtvrtletí společnost zaznamenala 22,5% nárůst tržeb. V květnu společnost oznámila akvizici společnosti VMware Inc (VMW), přičemž si vybrala správný okamžik vzhledem k nedávnému oslabení technologických akcií a dočasným překážkám růstu způsobeným přechodem společnosti VMware z modelu založeného na licencích na model založený na předplatném. VMware bude pro Broadcom důležitým motorem růstu.

Mastercard Inc

Mastercard je další významná globální síť kreditních karet a digitálních plateb. Společnost není tak velká jako Visa, ale její akcie za posledních pět let vzrostly o 155 % ve srovnání se 115 % společnosti Visa. Společnost Mastercard si vybudovala defenzivní pozici na trhu plateb a probíhající globální přechod na digitální platby vytváří pro Mastercard příležitosti k dalšímu dlouhodobému zvyšování hodnoty.

Elektřina je dnes samozřejmostí, o které mnoho lidí téměř nepřemýšlí. Používáme ji doma, v práci i ve škole. Společnost, alespoň v průmyslovém světě, je založena výhradně na systémech, které ke svému fungování potřebují elektřinu. Průmysl a další podniky potřebují stálý přístup k elektřině. Mnozí z nás jsou neustále připojeni k internetu...

Spotové ceny elektřiny a plynu jsou ceny, za které se elektřina a plyn prodávají na komoditních trzích, tj. na "spotových trzích". Spotový trh s elektřinou a plynem se často nazývá "vnitrodenní trh", protože ceny se mohou měnit ze dne na den v závislosti na nabídce a poptávce.

Mnoho spotřebitelů potřebuje pomoc při zřizování výhodných spořicích produktů. Zároveň existuje větší množství společností a způsobů spoření a může být obtížné se zorientovat, které řešení je nejlepší. Ne všichni poskytovatelé mají dobrou pověst. Abychom vám pomohli vyhnout se nástrahám, připravili jsme pro vás pět tipů, které byste měli mít na...

Investiční podvody jsou stále častější. Podvodníci jsou často zkušení a mají mezinárodní kontakty. Podvody jsou často prováděny s využitím bohatých brožur, honosných názvů produktů, profesionálních webových stránek a fiktivních výsledků.

Na internetu najdete spoustu rad, jak a na co můžete půjčky do výplaty využít. V mnoha příspěvcích na toto téma najdete všechny podrobnosti o částkách, dobách splácení a úrokových sazbách. Možná budete moci porovnat finanční produkty všech oblíbených úvěrových společností a rozhodnout se, na kterou z nich se obrátit.

Náš moderní svět je nastaven tak, že bez příjmu se žít nedá. V závislosti na naší profesi, vzdělání, místě bydliště a několika dalších faktorech vyděláváme různé příjmy, které by měly běžně stačit na pokrytí našich měsíčních výdajů. V některých případech si dokonce můžeme určitou částku našetřit, aby nám pomohla, až budeme mít finanční problémy...

Abychom byli co nejupřímnější, musíme si přiznat, že každý z nás má někdy problém s nedostatkem peněz. I když se může zdát, že naši sousedé a přátelé tyto těžší časy vůbec nezažívají, věřte, že takové časy jsou. Mezi lidmi však existují značné rozdíly, které se projeví, když se ocitnou v obtížné situaci.

Přestože všichni denně používáme peníze, málokdo s nimi umí dobře hospodařit. Proč je právě to, co nás obklopuje, nejtěžší zvyknout si na racionální používání? Podívejme se, co by měl každý dospělý člověk vědět a používat, aby mohl inteligentně plánovat svou finanční situaci.

Malá online půjčka vám může pomoci zaplatit věci, které chcete, když nemáte hotovost. Výběr peněz však může být poměrně komplikovaný. Zahájení procesu žádosti o úvěr bez znalosti podrobností může vést k zamítnutí vaší žádosti. Zjistěte, co můžete udělat, abyste zvýšili své šance na schválení.


TIP PRO VÁS:

Už to tak někdy bývá, že nám nestačí peníze a jsme doslova "pár dný před výplatou". Netřeba ale zoufat. I v těchto chvílích se můžete spolehnout na náš finantní web, který vám přináší produkt s názvem "půjčka do výplaty pro každého". Získáte tak peníze na pár dní a nemusíte se doprosovat rodině či přátelům.