6 akcií, které stojí za zvážení investice v dnešní inflační době

05.07.2022

Globální finanční prostředí způsobilo volatilitu na trzích, ale se správnou ochranou a přípravou mohou investoři vždy najít zajímavé příležitosti. Těchto šest akcií, které za posledních pět let vykázaly kladný růst volných peněžních toků a likviditu ve výši alespoň 5 % celkových aktiv, se opravdu nezdá, že by jim budoucnost stála v cestě.

Investice
Investice

Zde je 6 akcií, které byste podle nás měli zvážit v době inflace. Samozřejmě to neznamená, že musíte. Nechceme tím tvrdit, že tyto akcie budou stoupat. Toto není rada pro investici, ale jedná se pouze o tip.

Alphabet Inc.

(GOOGLE): Společnost Alphabet, jedna z nejziskovějších akcií na trhu, zaznamenala v prvním čtvrtletí růst tržeb o 22,9 %. Navzdory nedávnému oslabení YouTube, které je pravděbodobně dočasné, dosahuje společnost Alphabet působivého růstu v oblasti reklamy ve vyhledávání a cloudových služeb.

Salesforce Inc (CRM)

Salesforce je největším poskytovatelem softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a služeb cloud computingu. Společnost bude i nadále těžit z křížového prodeje a upsellingu stávajícím zákazníkům a v současné době představuje jednu z nejlepších dlouhodobých investičních příležitostí v softwarovém průmyslu.

Advanced Micro Devices Inc (AMD)

Společnost Advanced Micro Devices je předním výrobcem polovodičů (čipů). Společnost AMD v posledních letech mimořádně působivě plní svůj produktový plán, zejména pokud jde o rodinu serverových procesorů EPYC. Serverové čipy EPYC společnosti AMD nadále získávají podíl na trhu oproti vedoucí společnosti Intel Corp. (INTC) a plánované uvedení procesorů na trh koncem roku 2022 bude znamenat další tlak na konkurenci.

Visa Inc

Visa, přední značka v oblasti kreditních karet a digitálních plateb, provozuje největší síť elektronických maloobchodních plateb na světě. Ve druhém čtvrtletí zaznamenala 25,4% nárůst příjmů, ale někteří analytici tvrdí, že globální přechod od hotovostních plateb k digitálním je ještě daleko, zejména na nerozvinutých světových trzích.

Broadcom Inc (AVGO)

Broadcom je výrobce polovodičů (čipů). V prvním čtvrtletí společnost zaznamenala 22,5% nárůst tržeb. V květnu společnost oznámila akvizici společnosti VMware Inc (VMW), přičemž si vybrala správný okamžik vzhledem k nedávnému oslabení technologických akcií a dočasným překážkám růstu způsobeným přechodem společnosti VMware z modelu založeného na licencích na model založený na předplatném. VMware bude pro Broadcom důležitým motorem růstu.

Mastercard Inc

Mastercard je další významná globální síť kreditních karet a digitálních plateb. Společnost není tak velká jako Visa, ale její akcie za posledních pět let vzrostly o 155 % ve srovnání se 115 % společnosti Visa. Společnost Mastercard si vybudovala defenzivní pozici na trhu plateb a probíhající globální přechod na digitální platby vytváří pro Mastercard příležitosti k dalšímu dlouhodobému zvyšování hodnoty.

Jízda má přímý vliv na spotřebu paliva, emise CO2 a opotřebení vozidla. Díky novým technologickým pokrokům se podařilo snížit znečištění a spotřebu paliva. Díky těmto pokrokům mají některé modely spotřebu nižší než 3 litry paliva na 100 km. Dodržování určitých zásad efektivní jízdy vám může pomoci ušetřit více peněz na cestách.

Přemýšleli jste někdy o tom, čím jsou výjimeční ti, kteří dnes vedou více než finančně vyrovnaný život? Mnozí z těch, které lze dnes považovat za finančně zodpovědné lidi, začínali přesně tam, kde jste nyní vy. Co však dělali jinak, bylo osvojení si několika návyků, které při měsíčním uplatňování změnily jejich myšlení a pomohly jim být vytrvalí a...

Světové události upřely všechny zraky na pandemii COVID 19 a následnou válku na Ukrajině. Evropa je silně závislá na ruských energetických zdrojích a počítá s tím, že v blízké budoucnosti dojde k přerušení dodávek plynu.


TIP PRO VÁS:

Už to tak někdy bývá, že nám nestačí peníze a jsme doslova "pár dný před výplatou". Netřeba ale zoufat. I v těchto chvílích se můžete spolehnout na náš finantní web, který vám přináší produkt s názvem "půjčka do výplaty pro každého". Získáte tak peníze na pár dní a nemusíte se doprosovat rodině či přátelům.