6 akcií, které stojí za zvážení investice v dnešní inflační době

05.07.2022

Globální finanční prostředí způsobilo volatilitu na trzích, ale se správnou ochranou a přípravou mohou investoři vždy najít zajímavé příležitosti. Těchto šest akcií, které za posledních pět let vykázaly kladný růst volných peněžních toků a likviditu ve výši alespoň 5 % celkových aktiv, se opravdu nezdá, že by jim budoucnost stála v cestě.

Investice
Investice

Zde je 6 akcií, které byste podle nás měli zvážit v době inflace. Samozřejmě to neznamená, že musíte. Nechceme tím tvrdit, že tyto akcie budou stoupat. Toto není rada pro investici, ale jedná se pouze o tip.

Alphabet Inc.

(GOOGLE): Společnost Alphabet, jedna z nejziskovějších akcií na trhu, zaznamenala v prvním čtvrtletí růst tržeb o 22,9 %. Navzdory nedávnému oslabení YouTube, které je pravděbodobně dočasné, dosahuje společnost Alphabet působivého růstu v oblasti reklamy ve vyhledávání a cloudových služeb.

Salesforce Inc (CRM)

Salesforce je největším poskytovatelem softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a služeb cloud computingu. Společnost bude i nadále těžit z křížového prodeje a upsellingu stávajícím zákazníkům a v současné době představuje jednu z nejlepších dlouhodobých investičních příležitostí v softwarovém průmyslu.

Advanced Micro Devices Inc (AMD)

Společnost Advanced Micro Devices je předním výrobcem polovodičů (čipů). Společnost AMD v posledních letech mimořádně působivě plní svůj produktový plán, zejména pokud jde o rodinu serverových procesorů EPYC. Serverové čipy EPYC společnosti AMD nadále získávají podíl na trhu oproti vedoucí společnosti Intel Corp. (INTC) a plánované uvedení procesorů na trh koncem roku 2022 bude znamenat další tlak na konkurenci.

Visa Inc

Visa, přední značka v oblasti kreditních karet a digitálních plateb, provozuje největší síť elektronických maloobchodních plateb na světě. Ve druhém čtvrtletí zaznamenala 25,4% nárůst příjmů, ale někteří analytici tvrdí, že globální přechod od hotovostních plateb k digitálním je ještě daleko, zejména na nerozvinutých světových trzích.

Broadcom Inc (AVGO)

Broadcom je výrobce polovodičů (čipů). V prvním čtvrtletí společnost zaznamenala 22,5% nárůst tržeb. V květnu společnost oznámila akvizici společnosti VMware Inc (VMW), přičemž si vybrala správný okamžik vzhledem k nedávnému oslabení technologických akcií a dočasným překážkám růstu způsobeným přechodem společnosti VMware z modelu založeného na licencích na model založený na předplatném. VMware bude pro Broadcom důležitým motorem růstu.

Mastercard Inc

Mastercard je další významná globální síť kreditních karet a digitálních plateb. Společnost není tak velká jako Visa, ale její akcie za posledních pět let vzrostly o 155 % ve srovnání se 115 % společnosti Visa. Společnost Mastercard si vybudovala defenzivní pozici na trhu plateb a probíhající globální přechod na digitální platby vytváří pro Mastercard příležitosti k dalšímu dlouhodobému zvyšování hodnoty.

Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.

Vinted je online platforma pro prodej, nákup a výměnu oblečení, bot a doplňků. Pokud se chystáte na Vinted vydělávat, zde je 10 kroků, které by vám mohly pomoci.

Na potravinách můžete ušetřit několika způsoby. Důležité je, abyste neohrozili své zdraví a výživové potřeby. Zde najdete 10 tipů, jak ušetřit na potravinách.

Kompulzivní nakupování, známé také jako závislost na nakupování, je porucha kontroly impulzů charakterizovaná neodolatelnou touhou nakupovat, při níž ztrácíte kontrolu nad množstvím peněz nebo času, které za nákupy utratíte. Toto chování může vést k vážným finančním, emocionálním a sociálním problémům.


TIP PRO VÁS:

Už to tak někdy bývá, že nám nestačí peníze a jsme doslova "pár dný před výplatou". Netřeba ale zoufat. I v těchto chvílích se můžete spolehnout na náš finantní web, který vám přináší produkt s názvem "půjčka do výplaty pro každého". Získáte tak peníze na pár dní a nemusíte se doprosovat rodině či přátelům.