Co nebo kdo je obchodní anděl?

14.01.2023

Kdo nebo co je obchodní anděl? Setkal jsem se s tímto pojmem a zajímala by mě jeho definice. Děkuji za odpověď.

Lukáš J. - Přerov


Podnikatelský anděl (obchodní anděl nebo business angel) je osoba, která investuje vlastní prostředky do začínajících podniků nebo podniků v rané fázi podnikání. Podnikatelští andělé jsou často bývalí podnikatelé nebo vedoucí pracovníci, kteří mají zkušenosti a kontakty v oblasti, do níž investují, a mohou pomoci s rozvojem a růstem podniku. Podnikatelští andělé mohou začínajícím podnikatelům také poskytovat poradenství a konzultace a pomáhat jim v přístupu k dalším zdrojům, jako jsou kontakty, know-how a finance. Podnikatelští andělé jsou soukromí investoři a jejich investice jsou často menší než investice od rizikových investorů, ale větší než investice od rodiny a přátel.

Podnikatelští andělé se obvykle angažují v rané fázi podnikání, kdy podnik potřebuje kapitál na rozjezd a růst. Jejich investice se pohybují od několika tisíc až po několik milionů dolarů. Podnikatelští andělé se také často podílejí na aktivním řízení podniku a pomáhají při tvorbě strategie, přístupu na trh a rozvoji obchodních vztahů.

Mezi příklady činnosti obchodních andělů patří:

  • Investice do technologického start-upu: Podnikatelský anděl, který má zkušenosti s technologickými společnostmi, investuje do start-upu, který vyvíjí novou aplikaci pro chytré telefony.
  • Investice do maloobchodního podniku: Podnikatelský anděl se zkušenostmi v maloobchodním sektoru investuje do maloobchodního podniku, který prodává módní doplňky.
  • Investice do biotechnologické společnosti: Podnikatelský anděl, který má zkušenosti s biotechnologiemi, investuje do biotechnologické společnosti, která pracuje na vývoji nové léčby.
  • Podnikatelští andělé jsou soukromí investoři a jejich investice obvykle nejsou vyhledávány veřejností. Proto se obchodní andělé často scházejí ve speciálních skupinách "business angels", kde se setkávají s potenciálními investory a podniky, které hledají kapitál.


Nejnovější odpovědi z poradny


Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat:

Je možné mi poradit, co přesně znamená pojem "rozúčtování rozpětí". Velice vám děkuji za vaši radu a odpověď.