Jak dlouho trvá schválení a vyplacení půjčky od společnosti Provident

14.08.2021

Vyplnil jsem formulář na stránkách společnosti Provident.cz. Nevíte jak dlouho může trvat to, že mi půjčku schválí a pošlou peníze na bankovní účet?

Milan G. Havířov.


Provident Financial s.r.o. nabízí i online půjčky, které jsou vyplaceny na bankovní účet klienta. Schválení může však trvat až 7 pracovních dní. Tento typ půjčky se tak neřadí do kategorie rychlých půjček. Pokud potřebujete peníze rychle, doporučujeme zvolit hotovostní půjčku od Providentu. Zde je však nutné poznamenat, že pro získání hotovostní půjčky je třeba osobní setkání se zástupcem společnosti Provident Financial s.r.o. a to na vaší adrese bydliště, což může v konečném důsledku také prodloužit vyplacení půjčky. Praxí ale je, že obchodní zástupci společnosti jsou flexibilní a dokáží řešit finanční problémy klienta efektivně a rychle.

Kdy se může schválení a vyplacení půjčky od Provident Financial s.r.o. prodloužit?

  • Pokud podáváte žádost mimo pracovní hodiny společnosti.
  • Pokud si necháváte vyplatit půjčku na účet.
  • Pokud nastane technický výpadek systému nebo jiný nepředvídatelný jev.
  • Pokud máte jiný bankovní účet než má společnost Provident.cz

Jak urychlit vyplacení půjčky od Providentu?

Urychlit vyplacení půjčky můžete jednoduchým způsobem. Stačí si ji nechat vyplatit v hotovosti a to prostřednictvím osobního setkání s obchodním zástupcem společnosti. Držte se následujících rad:

  • Žádejte půjčku v hotovosti.
  • Mějte telefon vždy při sobě.
  • Navrhněte okamžité setkání se zástupcem společnosti.
  • Připravte si všechny potřebné dokumenty.

Další dotazy z poradny

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.

Mám exekuci z minulosti za to, že jsem neplatil paušál za telefon. Všechny své závazky si momentálně platím a toto je jen jediný můj přešlap. Půjčí mi banka i v takovém případě?

Mám záznam v registru SOLUS a chtěl bych vědět, jestli bych navzdory tomuto záznamu mohl uspět se svou žádostí v společnosti Home Credit. Aktuálně mám čtyři půjčky a z toho dvě nesplácím. Právě z půjčkou od této společnosti bych chtěl tuto situaci řešit.

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?