Jak se stát influencerem?

30.12.2022

Dobrý den. Rád bych od vás chtěl poradit jak se můžu stát influcierem a vydělávat velké peníze na internetu za svou tvorbu.

Karel Š. Praha


Influencer je veřejně známá osoba na sociálních sítích: Instagram, Youtube, Tik Tok, Snapchat, Twitter nebo Facebook. Mají své příznivce a publikum. Influenceři poskytují důvěryhodnost značkám, které s nimi chtějí spolupracovat.

Influenceři by měli zavést marketingovou strategii propagace produktů nebo služeb různých značek prostřednictvím příspěvků, příběhů nebo videí (v závislosti na používaných platformách). Měly by se snažit, aby jim společnosti umožnily spolupracovat s jejich značkami nebo jim za to zaplatily.

Existuje několik typů influencerů: makro a mikro. Tito influenceři mají 1k a více odběratelů. Čím větší komunita, tím více se poselství šíří. Proto se odměna často rovná počtu sledujících. Influencery jsou někdy také blogeři. Značky tyto nové způsoby šíření využívají například pro spolupráci a umisťování produktů. Úkolem influencera je šířit relevantní sdělení díky své redakční linii, která musí být v souladu s hodnotami značky. Umístění produktu se tak stává sponzorovaným příspěvkem v kanálu nebo na účtu.

Tato práce se točí výhradně kolem využívání sociálních médií a správy komunit. Influenceři musí vytvářet obsah jako názorový vůdce.

Abyste se mohli stát influencerem, musíte splnit několik kritérií. Váš obsah musí být skutečně něčím, kvůli čemu se s vámi značky budou chtít spojit. Musíte měřit dopad svých příspěvků a publikací. Pokud značkám nic nepřináší, budete muset přehodnotit svou redakční linii. Musíte značkám nabídnout návratnost investice: dostáváte zaplaceno a nabízíte značkám zviditelnění a proslulost. Proto je třeba dobře komunikovat na sociálních sítích.

Musíte také získat vliv. Můžete k tomu využít různé sociální sítě: stránku na Facebooku, účet na Instagramu, Tik stream... Měli byste také pečlivě sledovat trendy v sociálních sítích, které je třeba nastavit, abyste přilákali a zaujali stále více odběratelů. Počet uživatelů je velmi důležitý. Abyste se stali influencerem, musíte mít určitou popularitu a "slávu". Prvním krokem, který musíte udělat, je rozvíjet svou pověst a rozšiřovat své publikum.

Jak prorazit jako influencer?

Stát se influencerem není žádná velká záhada. Musíte zaujmout své publikum, vytvořit si vlastní svět. Uživatelé vás musí sledovat kvůli tomu, kdo jste a co denně sdílíte. Vyberte si oblast, která vás baví: sport, móda, líčení, cestování, vaření... Budete sdílet část svého života, která vás baví a která vám umožňuje se pravidelně projevovat.

Malý bonus: Používání hashtagů je někdy na některých platformách sociálních médií velmi užitečné. Neváhejte je použít. Pokud si chcete vybudovat skutečnou elektronickou reputaci ve svém oboru, musíte zvolit správná klíčová slova. Je také velmi důležité sledovat míru zapojení. Tato sazba vám umožní zvýšit váš vliv.

Jak získat velké peníze jako influencer?

Pokud chcete, aby vám značka platila, musíte s ní mít uzavřenou smlouvu. Abyste mohli být placeni, musíte mít určité publikum. Musíte se hodně snažit a hlavně být originální.

Svému obsahu musíte věnovat čas. V první řadě si musíte vybudovat publikum a mít promyšlený a atraktivní obsah. Tato práce vám přinese spoustu odběratelů.

Můžete také oslovit nějakou agenturu, která sdružuje influencery. Agentura se ujistí, že navrhne placenou nebo neplacenou spolupráci a partnerství. V případě potřeby vypracují cenové nabídky a smlouvy.

Jak najít partnerství jako influencer?

Pro získání partnerství jako influencer je také snazší být součástí influencerské agentury. Stačí, když budete své agentuře důvěřovat. Agentura bude oslovovat klienty a přijímat žádosti od značek. Pokud váš profil odpovídá očekáváním značky, budete vybráni. A možná dostanete žádost o partnerství.

Jak začít ve světě influencerů?

Pro dobrý start ve světě influencerů potřebujete dobrou podporu. Svému obsahu musíte věnovat čas. V první řadě si musíte vybudovat publikum a mít promyšlený a atraktivní obsah. Tato práce vám přinese spoustu odběratelů.

Jakmile se tento proces rozběhne, můžete se obklopit profesionály: agenturou Influencer. Tato agentura vám pomůže najít první partnerství a pomůže vám růst ve světě influencerů.


Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat:

Je možné mi poradit, co přesně znamená pojem "rozúčtování rozpětí". Velice vám děkuji za vaši radu a odpověď.