Kde žádat o peníze? - 5 osvědčených míst mezi spotřebiteli

11.06.2022

V mnoha případech mohou lidé potřebovat peníze na řešení nepředvídaných událostí nebo na velké investice, například na koupi auta nebo nemovitosti. Proto je velmi důležité, abyste si byli plně vědomi nejlepších dostupných způsobů půjčování peněz, jejich charakteristik, výhod a možných nevýhod.

Kde si půjčit peníze
Kde si půjčit peníze

Kde si půjčit peníze?

Když přemýšlíme o tom, kde si půjčit peníze, může nás napadnout mnoho možností s různými důsledky. Například požádat o půjčku banku není totéž jako požádat o peníze přítele nebo příbuzného, protože podmínky smlouvy jsou velmi odlišné, stejně jako možné důsledky.

Proto si dnes rozebereme pět nejběžnějších způsobů půjčování peněz a zaměříme se na výhody a nevýhody každého z nich.

1. Půjčení peněz od banky

Žádost o bankovní půjčku je pravděpodobně první možností, která každého napadne, když žádá o peníze. Je to velmi zajímavá a výhodná možnost, pokud žádáte o kapitál na velkou investici, jako je například nákup automobilu, protože banka vám může nabídnout částky, které vám jiná osoba nebo subjekt nemůže půjčit.

Půjčit si peníze od banky však není vždy výhodné, protože existují některé faktory, které mohou tuto operaci zkomplikovat:

  • Žádost o půjčku vyžaduje spoustu času a papírování, takže pokud potřebujete rychlou půjčku, nedoporučujeme ji.
  • Naprostá většina bank má při poskytování úvěrů svým klientům poměrně přísné podmínky.
  • Úrokové sazby mohou být v závislosti na případu velmi vysoké.

2. Půjčování od známých

Mnoho lidí se rozhodne půjčit si peníze od známých, ať už přátel nebo příbuzných, zejména pokud je jeden z nich v dobré finanční situaci a může si půjčku dovolit. Mezi její výhody můžeme zařadit okamžitost operace, protože nemusíme procházet zdlouhavým papírováním a procedurami, které vyžaduje banka.

Při sjednávání takové transakce se známým však musíme být velmi opatrní. Je poměrně běžné, že peníze způsobují vážné problémy v rodině a mezi přáteli, takže budeme muset stanovit velmi jasné a stručné podmínky pro danou půjčku a ujistit se, že jsme schopni dodržet dohodnuté podmínky, abychom se vyhnuli vážným problémům v budoucnu.

3. Zastavárny

Zastavení movitého majetku, jako jsou šperky, je v naší zemi oblíbenou alternativou a další možností, jak získat kapitál.

Zastavárny však mají i některé nevýhody, které mohou být pro zákazníka v mnoha případech dosti škodlivé:

  • Nesplácení dluhů v zastavárně obvykle znamená ztrátu zastavené věci, takže se ocitnete v horší situaci, než byla ta původní.
  • Úvěr poskytnutý zastavárnou má obvykle mnohem nižší tržní hodnotu než samotné zastavené zboží.
  • Pokud nemáte realistický a správný rozpočet, mohou se vaše dluhy vážně zhoršit.

4. Půjčování peněz v práci

Mnoho lidí zvažuje, že si v případě nepředvídané události nebo finanční nouze půjčí potřebné peníze od kolegů v práci. Ačkoli se v mnoha případech může jednat o krajní řešení, musíme doporučit, aby se tato možnost nikdy nepoužívala, protože může mít pro pracovníka velmi vážné důsledky.

I když je vztah s dotyčným spolupracovníkem nebo nadřízeným velmi dobrý, půjčka změní celý pohled na vztahy. Koneckonců obě strany se stávají účastníky obchodní transakce a negativní uzavření transakce může mít vážný dopad na pracovní prostředí.

To by změnilo vnímání kolegy, vytvořilo by to image dlužníka a časem by vznikl konflikt při nesplácení. Pokud je věřitel nadřízený, je dost pravděpodobné, že vás nakonec vyhodí, takže tuto možnost nedoporučujeme.

5. Půjčky přes finanční portál Ammado

Finanční portál Ammado se bezpochyby stal jednou z nejlepších možností, pokud jde o žádost o rychlé a účinné řešení životních problémů.

Podívejme se na hlavní výhody pro zákazníky, kteří žádají o financování:

  • Okamžitě. Během několika minut můžete mít peníze, které můžete použít na cokoli, co potřebujete.
  • Pro každého a bez zbytečného papírování a zdlouhavých dokumentů
  • Flexibilní. Peníze můžete splácet až 84 měsíců.
  • Cenově dostupné. Jsou nabízeny cenově výhodně za nízké měsíční splátky.

Pokud jde o půjčování peněz, existují určité možnosti, které pro dlužníka představují velmi vážná rizika. Proto doporučujeme zvolit finanční portál Ammado pro rychlé a okamžité financování s nejlepšími úrokovými sazbami. 


Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.

Vinted je online platforma pro prodej, nákup a výměnu oblečení, bot a doplňků. Pokud se chystáte na Vinted vydělávat, zde je 10 kroků, které by vám mohly pomoci.

Na potravinách můžete ušetřit několika způsoby. Důležité je, abyste neohrozili své zdraví a výživové potřeby. Zde najdete 10 tipů, jak ušetřit na potravinách.

Kompulzivní nakupování, známé také jako závislost na nakupování, je porucha kontroly impulzů charakterizovaná neodolatelnou touhou nakupovat, při níž ztrácíte kontrolu nad množstvím peněz nebo času, které za nákupy utratíte. Toto chování může vést k vážným finančním, emocionálním a sociálním problémům.