Kde žádat o peníze? - 5 osvědčených míst mezi spotřebiteli

11.06.2022

V mnoha případech mohou lidé potřebovat peníze na řešení nepředvídaných událostí nebo na velké investice, například na koupi auta nebo nemovitosti. Proto je velmi důležité, abyste si byli plně vědomi nejlepších dostupných způsobů půjčování peněz, jejich charakteristik, výhod a možných nevýhod.

Kde si půjčit peníze
Kde si půjčit peníze

Kde si půjčit peníze?

Když přemýšlíme o tom, kde si půjčit peníze, může nás napadnout mnoho možností s různými důsledky. Například požádat o půjčku banku není totéž jako požádat o peníze přítele nebo příbuzného, protože podmínky smlouvy jsou velmi odlišné, stejně jako možné důsledky.

Proto si dnes rozebereme pět nejběžnějších způsobů půjčování peněz a zaměříme se na výhody a nevýhody každého z nich.

1. Půjčení peněz od banky

Žádost o bankovní půjčku je pravděpodobně první možností, která každého napadne, když žádá o peníze. Je to velmi zajímavá a výhodná možnost, pokud žádáte o kapitál na velkou investici, jako je například nákup automobilu, protože banka vám může nabídnout částky, které vám jiná osoba nebo subjekt nemůže půjčit.

Půjčit si peníze od banky však není vždy výhodné, protože existují některé faktory, které mohou tuto operaci zkomplikovat:

  • Žádost o půjčku vyžaduje spoustu času a papírování, takže pokud potřebujete rychlou půjčku, nedoporučujeme ji.
  • Naprostá většina bank má při poskytování úvěrů svým klientům poměrně přísné podmínky.
  • Úrokové sazby mohou být v závislosti na případu velmi vysoké.

2. Půjčování od známých

Mnoho lidí se rozhodne půjčit si peníze od známých, ať už přátel nebo příbuzných, zejména pokud je jeden z nich v dobré finanční situaci a může si půjčku dovolit. Mezi její výhody můžeme zařadit okamžitost operace, protože nemusíme procházet zdlouhavým papírováním a procedurami, které vyžaduje banka.

Při sjednávání takové transakce se známým však musíme být velmi opatrní. Je poměrně běžné, že peníze způsobují vážné problémy v rodině a mezi přáteli, takže budeme muset stanovit velmi jasné a stručné podmínky pro danou půjčku a ujistit se, že jsme schopni dodržet dohodnuté podmínky, abychom se vyhnuli vážným problémům v budoucnu.

3. Zastavárny

Zastavení movitého majetku, jako jsou šperky, je v naší zemi oblíbenou alternativou a další možností, jak získat kapitál.

Zastavárny však mají i některé nevýhody, které mohou být pro zákazníka v mnoha případech dosti škodlivé:

  • Nesplácení dluhů v zastavárně obvykle znamená ztrátu zastavené věci, takže se ocitnete v horší situaci, než byla ta původní.
  • Úvěr poskytnutý zastavárnou má obvykle mnohem nižší tržní hodnotu než samotné zastavené zboží.
  • Pokud nemáte realistický a správný rozpočet, mohou se vaše dluhy vážně zhoršit.

4. Půjčování peněz v práci

Mnoho lidí zvažuje, že si v případě nepředvídané události nebo finanční nouze půjčí potřebné peníze od kolegů v práci. Ačkoli se v mnoha případech může jednat o krajní řešení, musíme doporučit, aby se tato možnost nikdy nepoužívala, protože může mít pro pracovníka velmi vážné důsledky.

I když je vztah s dotyčným spolupracovníkem nebo nadřízeným velmi dobrý, půjčka změní celý pohled na vztahy. Koneckonců obě strany se stávají účastníky obchodní transakce a negativní uzavření transakce může mít vážný dopad na pracovní prostředí.

To by změnilo vnímání kolegy, vytvořilo by to image dlužníka a časem by vznikl konflikt při nesplácení. Pokud je věřitel nadřízený, je dost pravděpodobné, že vás nakonec vyhodí, takže tuto možnost nedoporučujeme.

5. Půjčky přes finanční portál Ammado

Finanční portál Ammado se bezpochyby stal jednou z nejlepších možností, pokud jde o žádost o rychlé a účinné řešení životních problémů.

Podívejme se na hlavní výhody pro zákazníky, kteří žádají o financování:

  • Okamžitě. Během několika minut můžete mít peníze, které můžete použít na cokoli, co potřebujete.
  • Pro každého a bez zbytečného papírování a zdlouhavých dokumentů
  • Flexibilní. Peníze můžete splácet až 84 měsíců.
  • Cenově dostupné. Jsou nabízeny cenově výhodně za nízké měsíční splátky.

Pokud jde o půjčování peněz, existují určité možnosti, které pro dlužníka představují velmi vážná rizika. Proto doporučujeme zvolit finanční portál Ammado pro rychlé a okamžité financování s nejlepšími úrokovými sazbami. 


Světová banka představila tři scénáře vývoje světové ekonomiky v letošním a příštím roce a analyzovala pravděpodobnost recese.

Ať už je vaším příjmem starobní důchod nebo invalidní, o půjčku ihned si můžete požádat jednoduše z vašeho domu. Samozřejmostí je odeslání finančních prostředků ihned po schválení a jednoduché doložení příjmu.

Po napadení bezbranného státu Ukrajina agresorem Ruskem byla přijata řada sankcí. Jedním z nich bylo vyloučení agresivního Ruska ze systému SWIFT. Co to sakra je SWIFT a jak funguje? Prozradíme na následujících řádcích.

Napadlo vás někdy: "Kdyby mi někdo platil za můj čas na Facebooku, zbohatl bych"? Pokud jste dostatečně podnikaví a využijete správné příležitosti, někdo vám za to zaplatí. Zda zbohatnete, záleží jen na vás.

Dnes můžete pohodlně platit téměř kdekoli, aniž byste u sebe museli mít hotovost. Potřebujete pouze kreditní kartu a účet můžete zaplatit v obchodech jedním tahem nebo objednat online zadáním údajů o kartě. Podvodníci vyvinuli různé metody, jak získat údaje o vaší kreditní kartě a vybrat z vašeho účtu všechny peníze. Co dělat, pokud se stanete...