Krátkodobá půjčka na splátky

18.09.2020

Chtěl bych se zeptat, zda je možné krátkodobou půjčku splatit i na více splátek tak abych nemusel hradit celou částku najednou.

Viktor P. Vojkovice


Z vaší otázky není zřejmě, zda máte půjčku krátkodobou, která je splatná jednorázově, nebo máte klasickou půjčku s kratší splatností. Pojďme si rozebrat obě možnosti.

Krátkodobá půjčka na více splátek

Pokud jste si vzal půjčku při které byla splatnost rozdělena na více měsíčních splátek, tak je samozřejmě, že nemusíte váš závazek hradit v jedné splátce. Toto ale platí pokud se však nejedná již o poslední splátku půjčky. V takovém případě není možné ji rozložit na další. Řešením pro Vás může být odklad takové splátky. Požádat si o něj můžete u každého věřitele. To, zda vám odklad splátky umožní je již na samotném rozhodnutí dané finanční společnosti.

Krátkodobá půjčka s jednou splátkou

Pokud však máte krátkodobou půjčku, jejíž splatnost je jednorázová, tak je vaší povinností uhradit ji najednou v jediné splátce. Takovou jednorázovou splátku není možné rozdělit na více splátek a prodloužit si tak splatnost půjčky. I zde však existuje kompromis. Téměř všechny nebankovní půjčky, které spadají to takových typů úvěrů s jednorázovou splatností nabízejí svým klientům možnost odložení splátky za poplatek. Pokud jste se tedy momentálně dostali do špatné finanční situace a nejste schopen svůj finanční závazek vrátit v čas, požádejte si o odložení splátky.


Další dotazy z poradny

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.