Banka mi zrušila již schválenou půjčku

18.03.2021

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?

Lukáš M. Brno


Takový nestandardní postup ze strany banky může nastat, když klient poruší smluvní podmínky. Například banka zjistí, že v době žádosti o půjčku žádal klient o půjčku i v jiné finanční instituci. Samozřejmě těch důvodů může být více. Smlouva o úvěru já napsána tak, aby takový krok banka mohla učinit bez jakýchkoliv následků. To, zda od vás bude banka žádat úhradu poplatku za zpracování úvěru závisí také jen na tom jak to má banka v podmínkách podchyceno.


Pokud neznáte důvod odstoupení od smlouvy a ničeho proti smluvním podmínkám jste se nedopustil a máte ve stejné bance vedený i bankovní účet, doporučujeme ukončit s takovou bankou spolupráci a poohlédnout se po jiné, ve které si vás budou více vážit.


Stejně můžete zvážit i možnost získat půjčku prostřednictvím portálu Ammado. Stačí odeslat jednoduchou online žádost.

Další dotazy z poradny

Ano, třeba mít ale na mysli, že pokud uvažujete o konsolidační půjčce (refinancování) tak se jedná o účelovou půjčku, kterou je nutné v plné výši využít k vyplacení všech půjček a úvěrů, kterých se bude týkat. V případě, že si potřebujete půjčit i na vyplacení ostatních půjček a úvěrů s tím, že vám ještě finanční prostředky zvýší i pro osobní...

Dobrý den, víte mi poradit, kde získám rychlou konsolidaci svých dluhů? Potřeboval bych konsolidovat předražené půjčky a potřeboval bych to co nejdříve. Děkuji za odpověď.

Flexibilní půjčka je velmi oblíbeným produktem, protože se splácí flexibilně. Co vlastně znamená flexibilní splácení úvěru? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, půjčka s flexibilním splácením znamená, že klient splácí svůj úvěr, a když potřebuje další finanční prostředky, jednoduše si část splácených peněz znovu půjčí.

Je možné získat půjčku i ve výši 2 000 Kč na zaplacení jedné urgentní faktury? Je to jen taková malá částka, kterou bych byl schopen splatit ihned v den výplaty.

Chtěla bych znát odpověď na otázku, že co je to devizová intervence a kdyby bylo možné, tak jazykem abych tomu rozuměla. Děkuji.