Banka mi zrušila již schválenou půjčku

18.03.2021

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?

Lukáš M. Brno


Takový nestandardní postup ze strany banky může nastat, když klient poruší smluvní podmínky. Například banka zjistí, že v době žádosti o půjčku žádal klient o půjčku i v jiné finanční instituci. Samozřejmě těch důvodů může být více. Smlouva o úvěru já napsána tak, aby takový krok banka mohla učinit bez jakýchkoliv následků. To, zda od vás bude banka žádat úhradu poplatku za zpracování úvěru závisí také jen na tom jak to má banka v podmínkách podchyceno.


Pokud neznáte důvod odstoupení od smlouvy a ničeho proti smluvním podmínkám jste se nedopustil a máte ve stejné bance vedený i bankovní účet, doporučujeme ukončit s takovou bankou spolupráci a poohlédnout se po jiné, ve které si vás budou více vážit.


Stejně můžete zvážit i možnost získat půjčku prostřednictvím portálu Ammado. Stačí odeslat jednoduchou online žádost.

Další dotazy z poradny

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.