Banka mi zrušila již schválenou půjčku

18.03.2021

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?

Lukáš M. Brno


Takový nestandardní postup ze strany banky může nastat, když klient poruší smluvní podmínky. Například banka zjistí, že v době žádosti o půjčku žádal klient o půjčku i v jiné finanční instituci. Samozřejmě těch důvodů může být více. Smlouva o úvěru já napsána tak, aby takový krok banka mohla učinit bez jakýchkoliv následků. To, zda od vás bude banka žádat úhradu poplatku za zpracování úvěru závisí také jen na tom jak to má banka v podmínkách podchyceno.


Pokud neznáte důvod odstoupení od smlouvy a ničeho proti smluvním podmínkám jste se nedopustil a máte ve stejné bance vedený i bankovní účet, doporučujeme ukončit s takovou bankou spolupráci a poohlédnout se po jiné, ve které si vás budou více vážit.


Stejně můžete zvážit i možnost získat půjčku prostřednictvím portálu Ammado. Stačí odeslat jednoduchou online žádost.

Další dotazy z poradny

Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat: