Vyšší půjčka pro mladé

14.03.2021

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dominik L. Šumperk


Půjčky pro mladé spotřebitele jsou o trochu těžší dostupnější než u těch starších. Ideální věk pro finanční instituce je od 24 do 64 let. Samozřejmě to ale neznamená, že by půjčku nemohl čerpat mladší, či starší klient. Podmínky pro schválení půjčky jsou častokrát a to hlavně v bankách tabu. Neví se o nich dopředu a jsou spíše nepsané. Je to z důvodu nemožnosti poukazovat na diskriminaci věku, či jiných faktorů. Mladší žadatelé bývají pro banky rizikovější a to z důvodu obavy před neuváženým chováním (mládežnickou nerozvážností) a také kvůli absenci bonitní minulosti.

Toto riziko se snaží finanční společnosti eliminovat výškou půjčky, která je častokrát nižší (snížený strop) nebo vyšším úrokem. Najdou se i takové společnosti, které půjčku neposkytnou vůbec. Vaší výhodou je však to, že plánujete jít do půjčky spolu s manželkou. V tomto případě by tak vystupovala jako spoludlužník, což snižuje určité riziko nesplácení úvěru. Riziko snižuje i faktor, že jste oba zaměstnání. Doporučujeme proto vyzkoušet vyplnit žádost prostřednictvím Ammado. Pravděpodobnost schválení vyšší sumy je u vás větší.

Další dotazy z poradny

Ano, třeba mít ale na mysli, že pokud uvažujete o konsolidační půjčce (refinancování) tak se jedná o účelovou půjčku, kterou je nutné v plné výši využít k vyplacení všech půjček a úvěrů, kterých se bude týkat. V případě, že si potřebujete půjčit i na vyplacení ostatních půjček a úvěrů s tím, že vám ještě finanční prostředky zvýší i pro osobní...

Dobrý den, víte mi poradit, kde získám rychlou konsolidaci svých dluhů? Potřeboval bych konsolidovat předražené půjčky a potřeboval bych to co nejdříve. Děkuji za odpověď.

Flexibilní půjčka je velmi oblíbeným produktem, protože se splácí flexibilně. Co vlastně znamená flexibilní splácení úvěru? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, půjčka s flexibilním splácením znamená, že klient splácí svůj úvěr, a když potřebuje další finanční prostředky, jednoduše si část splácených peněz znovu půjčí.

Je možné získat půjčku i ve výši 2 000 Kč na zaplacení jedné urgentní faktury? Je to jen taková malá částka, kterou bych byl schopen splatit ihned v den výplaty.

Chtěla bych znát odpověď na otázku, že co je to devizová intervence a kdyby bylo možné, tak jazykem abych tomu rozuměla. Děkuji.