Vyšší půjčka pro mladé

14.03.2021

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dominik L. Šumperk


Půjčky pro mladé spotřebitele jsou o trochu těžší dostupnější než u těch starších. Ideální věk pro finanční instituce je od 24 do 64 let. Samozřejmě to ale neznamená, že by půjčku nemohl čerpat mladší, či starší klient. Podmínky pro schválení půjčky jsou častokrát a to hlavně v bankách tabu. Neví se o nich dopředu a jsou spíše nepsané. Je to z důvodu nemožnosti poukazovat na diskriminaci věku, či jiných faktorů. Mladší žadatelé bývají pro banky rizikovější a to z důvodu obavy před neuváženým chováním (mládežnickou nerozvážností) a také kvůli absenci bonitní minulosti.

Toto riziko se snaží finanční společnosti eliminovat výškou půjčky, která je častokrát nižší (snížený strop) nebo vyšším úrokem. Najdou se i takové společnosti, které půjčku neposkytnou vůbec. Vaší výhodou je však to, že plánujete jít do půjčky spolu s manželkou. V tomto případě by tak vystupovala jako spoludlužník, což snižuje určité riziko nesplácení úvěru. Riziko snižuje i faktor, že jste oba zaměstnání. Doporučujeme proto vyzkoušet vyplnit žádost prostřednictvím Ammado. Pravděpodobnost schválení vyšší sumy je u vás větší.

Další dotazy z poradny

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.