Vyšší půjčka pro mladé

14.03.2021

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dominik L. Šumperk


Půjčky pro mladé spotřebitele jsou o trochu těžší dostupnější než u těch starších. Ideální věk pro finanční instituce je od 24 do 64 let. Samozřejmě to ale neznamená, že by půjčku nemohl čerpat mladší, či starší klient. Podmínky pro schválení půjčky jsou častokrát a to hlavně v bankách tabu. Neví se o nich dopředu a jsou spíše nepsané. Je to z důvodu nemožnosti poukazovat na diskriminaci věku, či jiných faktorů. Mladší žadatelé bývají pro banky rizikovější a to z důvodu obavy před neuváženým chováním (mládežnickou nerozvážností) a také kvůli absenci bonitní minulosti.

Toto riziko se snaží finanční společnosti eliminovat výškou půjčky, která je častokrát nižší (snížený strop) nebo vyšším úrokem. Najdou se i takové společnosti, které půjčku neposkytnou vůbec. Vaší výhodou je však to, že plánujete jít do půjčky spolu s manželkou. V tomto případě by tak vystupovala jako spoludlužník, což snižuje určité riziko nesplácení úvěru. Riziko snižuje i faktor, že jste oba zaměstnání. Doporučujeme proto vyzkoušet vyplnit žádost prostřednictvím Ammado. Pravděpodobnost schválení vyšší sumy je u vás větší.

Další dotazy z poradny

Mám záznam v registru SOLUS a chtěl bych vědět, jestli bych navzdory tomuto záznamu mohl uspět se svou žádostí v společnosti Home Credit. Aktuálně mám čtyři půjčky a z toho dvě nesplácím. Právě z půjčkou od této společnosti bych chtěl tuto situaci řešit.

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dobrý den, před třemi měsíci mi skončila insolvence a chtěl bych vědět, zda si mohu požádat o půjčku.

Chtěl bych se informovat, zda je možné prostřednictvím vás získat půjčku i pro vyplacení mé bývalé manželky kvůli rozvodu. Soud mě totiž zavázal vyplatit její podíl na bytě a je nevím jak se dostat k penězům. Banka mi úvěr zamítla. Nechci však takovou půjčku, při které bych musel tím bytem ručit.