Vyšší půjčka pro mladé

14.03.2021

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dominik L. Šumperk


Půjčky pro mladé spotřebitele jsou o trochu těžší dostupnější než u těch starších. Ideální věk pro finanční instituce je od 24 do 64 let. Samozřejmě to ale neznamená, že by půjčku nemohl čerpat mladší, či starší klient. Podmínky pro schválení půjčky jsou častokrát a to hlavně v bankách tabu. Neví se o nich dopředu a jsou spíše nepsané. Je to z důvodu nemožnosti poukazovat na diskriminaci věku, či jiných faktorů. Mladší žadatelé bývají pro banky rizikovější a to z důvodu obavy před neuváženým chováním (mládežnickou nerozvážností) a také kvůli absenci bonitní minulosti.

Toto riziko se snaží finanční společnosti eliminovat výškou půjčky, která je častokrát nižší (snížený strop) nebo vyšším úrokem. Najdou se i takové společnosti, které půjčku neposkytnou vůbec. Vaší výhodou je však to, že plánujete jít do půjčky spolu s manželkou. V tomto případě by tak vystupovala jako spoludlužník, což snižuje určité riziko nesplácení úvěru. Riziko snižuje i faktor, že jste oba zaměstnání. Doporučujeme proto vyzkoušet vyplnit žádost prostřednictvím Ammado. Pravděpodobnost schválení vyšší sumy je u vás větší.

Další dotazy z poradny

Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat: