Kdy mi vyplatí půjčku když jsem žádal o rychlou?

14.08.2021

Žádal jsem přes internet o rychlou půjčku. Chtěl bych se informovat, že kdy mi bude vyplacena na bankovní účet. Je možné, že mi peníze přijdou ještě dnes?

Karel J. Pardubice


Vaše otázka je obecná a neuvedl jste konkrétní společnost, ve které jste o rychlou půjčku žádal. Z obecného hlediska a z běžné praxe by měla být rychlá půjčka vyplacena ještě v den podání žádosti avšak ne vždy tomu tak musí být. Rozhodujících faktorů je více. Představíme vám nejdůležitější z nich.

Rychlá půjčka přes víkend a svátek

Pokud žádáte o rychlou půjčku přes víkend nebo svátek, můžete peníze z půjčky obdržet až následující pracovní den. Ne každá nebankovní instituce totiž využívá okamžité platby a tak se vám peníze z rychlé půjčky připíší na účet až v bankovní den. Na Ammado najdete i finanční produkt půjčky do výplaty s okamžitou platbou. Pokud však chcete žádat o rychlou půjčku prostřednictvím jiných webových stránek, vyberte si raději tu hotovostní. Po většině případů ji můžete získat i přes víkendy a svátky.

Rychlá půjčka s jiným bankovním účtem

Pokud jste žádali o rychlou půjčku v pracovní den a stále vám peníze z ní nedorazily na váš bankovní účet, příčinou může být i fakt, že nebankovní společnost, u které jste požadovali nemá vedeny své bankovní účty ve stejné bance jako je ten váš. Finanční převody mezi bankami bývají častokrát déle než 24 hodin. Je proto nutné počítat i s takovýmto možným zdržením.

Rychlá půjčka s ověřováním registrů

I přísnější ověřování bonity žadatele o rychlou půjčku může způsobit zdržení vyplacení peněz. Některé nebankovní subjekty jsou přísně a pro analýzu schopnosti splácet finanční závazek využívají různé registry, které mohou vyhodnocovat žádost klienta v poměrně dlouhém čase.

Když se nikdo neozve

Pokud vás společnost, ve které jste o rychlou půjčku žádaly nebude kontaktovat z pravidla do 24 hodin, tak důvodem nemusí být samotné zdržení z výše uvedených skutečností, ale může to být z důvodu, že vám byla žádost zamítnuta. I když většinou zpráva o zamítnutí rychlé půjčky je žadateli odeslána, ne vždy si ji musí všimnout a to hlavně pokud jde o automatickou zprávu zaslanou na email žadatele, která může skončit ve složce SPAM, nebo se vůbec nedoručí.

Další dotazy z poradny

Ručitel je způsob zajištění financování. Někdy se zdá, že půjčka s ručitelem je jediným řešením, pokud máte špatnou úvěrovou historii. Kdo se může stát ručitelem? Jaká jsou jeho práva a povinnosti? A vyplatí se vzít si půjčku s ručitelem?

Ano, třeba mít ale na mysli, že pokud uvažujete o konsolidační půjčce (refinancování) tak se jedná o účelovou půjčku, kterou je nutné v plné výši využít k vyplacení všech půjček a úvěrů, kterých se bude týkat. V případě, že si potřebujete půjčit i na vyplacení ostatních půjček a úvěrů s tím, že vám ještě finanční prostředky zvýší i pro osobní...

Dobrý den, víte mi poradit, kde získám rychlou konsolidaci svých dluhů? Potřeboval bych konsolidovat předražené půjčky a potřeboval bych to co nejdříve. Děkuji za odpověď.

Flexibilní půjčka je velmi oblíbeným produktem, protože se splácí flexibilně. Co vlastně znamená flexibilní splácení úvěru? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá, půjčka s flexibilním splácením znamená, že klient splácí svůj úvěr, a když potřebuje další finanční prostředky, jednoduše si část splácených peněz znovu půjčí.

Je možné získat půjčku i ve výši 2 000 Kč na zaplacení jedné urgentní faktury? Je to jen taková malá částka, kterou bych byl schopen splatit ihned v den výplaty.

Chtěla bych znát odpověď na otázku, že co je to devizová intervence a kdyby bylo možné, tak jazykem abych tomu rozuměla. Děkuji.

Dobrý den, jsem jeden z těch, co stále zapomínají na své povinnosti a tak téměř vždy se mi stává, že své finanční závazky platím až po termínu. Slyšel jsem o tom, že existuje nějaký trvalý příkaz. Můžete mi prosím vysvětlit, o co jde?