Kdy mi vyplatí půjčku když jsem žádal o rychlou?

14.08.2021

Žádal jsem přes internet o rychlou půjčku. Chtěl bych se informovat, že kdy mi bude vyplacena na bankovní účet. Je možné, že mi peníze přijdou ještě dnes?

Karel J. Pardubice


Vaše otázka je obecná a neuvedl jste konkrétní společnost, ve které jste o rychlou půjčku žádal. Z obecného hlediska a z běžné praxe by měla být rychlá půjčka vyplacena ještě v den podání žádosti avšak ne vždy tomu tak musí být. Rozhodujících faktorů je více. Představíme vám nejdůležitější z nich.

Rychlá půjčka přes víkend a svátek

Pokud žádáte o rychlou půjčku přes víkend nebo svátek, můžete peníze z půjčky obdržet až následující pracovní den. Ne každá nebankovní instituce totiž využívá okamžité platby a tak se vám peníze z rychlé půjčky připíší na účet až v bankovní den. Na Ammado najdete i finanční produkt půjčky do výplaty s okamžitou platbou. Pokud však chcete žádat o rychlou půjčku prostřednictvím jiných webových stránek, vyberte si raději tu hotovostní. Po většině případů ji můžete získat i přes víkendy a svátky.

Rychlá půjčka s jiným bankovním účtem

Pokud jste žádali o rychlou půjčku v pracovní den a stále vám peníze z ní nedorazily na váš bankovní účet, příčinou může být i fakt, že nebankovní společnost, u které jste požadovali nemá vedeny své bankovní účty ve stejné bance jako je ten váš. Finanční převody mezi bankami bývají častokrát déle než 24 hodin. Je proto nutné počítat i s takovýmto možným zdržením.

Rychlá půjčka s ověřováním registrů

I přísnější ověřování bonity žadatele o rychlou půjčku může způsobit zdržení vyplacení peněz. Některé nebankovní subjekty jsou přísně a pro analýzu schopnosti splácet finanční závazek využívají různé registry, které mohou vyhodnocovat žádost klienta v poměrně dlouhém čase.

Když se nikdo neozve

Pokud vás společnost, ve které jste o rychlou půjčku žádaly nebude kontaktovat z pravidla do 24 hodin, tak důvodem nemusí být samotné zdržení z výše uvedených skutečností, ale může to být z důvodu, že vám byla žádost zamítnuta. I když většinou zpráva o zamítnutí rychlé půjčky je žadateli odeslána, ne vždy si ji musí všimnout a to hlavně pokud jde o automatickou zprávu zaslanou na email žadatele, která může skončit ve složce SPAM, nebo se vůbec nedoručí.

Další dotazy z poradny

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.

Mám exekuci z minulosti za to, že jsem neplatil paušál za telefon. Všechny své závazky si momentálně platím a toto je jen jediný můj přešlap. Půjčí mi banka i v takovém případě?

Mám záznam v registru SOLUS a chtěl bych vědět, jestli bych navzdory tomuto záznamu mohl uspět se svou žádostí v společnosti Home Credit. Aktuálně mám čtyři půjčky a z toho dvě nesplácím. Právě z půjčkou od této společnosti bych chtěl tuto situaci řešit.

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?