Kdy mi vyplatí půjčku když jsem žádal o rychlou?

14.08.2021

Žádal jsem přes internet o rychlou půjčku. Chtěl bych se informovat, že kdy mi bude vyplacena na bankovní účet. Je možné, že mi peníze přijdou ještě dnes?

Karel J. Pardubice


Vaše otázka je obecná a neuvedl jste konkrétní společnost, ve které jste o rychlou půjčku žádal. Z obecného hlediska a z běžné praxe by měla být rychlá půjčka vyplacena ještě v den podání žádosti avšak ne vždy tomu tak musí být. Rozhodujících faktorů je více. Představíme vám nejdůležitější z nich.

Rychlá půjčka přes víkend a svátek

Pokud žádáte o rychlou půjčku přes víkend nebo svátek, můžete peníze z půjčky obdržet až následující pracovní den. Ne každá nebankovní instituce totiž využívá okamžité platby a tak se vám peníze z rychlé půjčky připíší na účet až v bankovní den. Na Ammado najdete i finanční produkt půjčky do výplaty s okamžitou platbou. Pokud však chcete žádat o rychlou půjčku prostřednictvím jiných webových stránek, vyberte si raději tu hotovostní. Po většině případů ji můžete získat i přes víkendy a svátky.

Rychlá půjčka s jiným bankovním účtem

Pokud jste žádali o rychlou půjčku v pracovní den a stále vám peníze z ní nedorazily na váš bankovní účet, příčinou může být i fakt, že nebankovní společnost, u které jste požadovali nemá vedeny své bankovní účty ve stejné bance jako je ten váš. Finanční převody mezi bankami bývají častokrát déle než 24 hodin. Je proto nutné počítat i s takovýmto možným zdržením.

Rychlá půjčka s ověřováním registrů

I přísnější ověřování bonity žadatele o rychlou půjčku může způsobit zdržení vyplacení peněz. Některé nebankovní subjekty jsou přísně a pro analýzu schopnosti splácet finanční závazek využívají různé registry, které mohou vyhodnocovat žádost klienta v poměrně dlouhém čase.

Když se nikdo neozve

Pokud vás společnost, ve které jste o rychlou půjčku žádaly nebude kontaktovat z pravidla do 24 hodin, tak důvodem nemusí být samotné zdržení z výše uvedených skutečností, ale může to být z důvodu, že vám byla žádost zamítnuta. I když většinou zpráva o zamítnutí rychlé půjčky je žadateli odeslána, ne vždy si ji musí všimnout a to hlavně pokud jde o automatickou zprávu zaslanou na email žadatele, která může skončit ve složce SPAM, nebo se vůbec nedoručí.

Další dotazy z poradny

Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat:

Je možné mi poradit, co přesně znamená pojem "rozúčtování rozpětí". Velice vám děkuji za vaši radu a odpověď.