Která půjčka je bez ověření bankovního účtu?

15.08.2021

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.

Vít J. Vojkovice


Pravděpodobně máte na mysli takzvané půjčky do výplaty. Ano, u těchto typů půjček lze klienta ověřit také prostřednictvím ověření bankovního účtu. Je to proto, že půjčka vám bude schválena a vyplacena elektronicky, takže se jedná čistě o jeden z bezpečnostních prvků půjčky před výplatou. Většinou se jedná o symbolickou částku 1 Kč, kterou pošlete ze svého bankovního účtu na účet finanční společnosti, aby měla jistotu, že jste skutečným majitelem účtu.

Které půjčky nevyžadují bankovní účet

Ne všechny nebankovní společnosti však potřebují znát číslo vašeho účtu. Pokud například žádáte o hotovostní půjčku, není třeba uvádět číslo bankovního účtu. Ověřování prostřednictvím bankovních účtů se nevyžaduje ani u půjček, které jsou poskytovány na základě písemné smlouvy. To znamená, že klient fyzicky podepíše úvěrovou smlouvu buď na pobočce, nebo prostřednictvím pošty, kurýra či na partnerském místě apod. U klasických nebankovních půjček, které jsou dostupné například i přes náš portál, také není potřeba mít bankovní účet.

Kdy je nutné mít účet

Při půjčce od banky je také nutné mít vlastní účet. Pokud účet nemáte, musíte si ho zřídit na pobočce. Kromě bank je bankovní účet vyžadován také u půjček, které jsou automatizované, a bankovní účet je jedním z nástrojů ověření totožnosti žadatele. To však neznamená, že nemůžete získat půjčku před výplatou, aniž byste měli vlastní účet. Každá nebankovní společnost má své podmínky nastaveny individuálně a u některých stačí bankovní účet rodinného příslušníka, partnera, manžela nebo přítele.

Další dotazy z poradny

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.

Mám exekuci z minulosti za to, že jsem neplatil paušál za telefon. Všechny své závazky si momentálně platím a toto je jen jediný můj přešlap. Půjčí mi banka i v takovém případě?

Mám záznam v registru SOLUS a chtěl bych vědět, jestli bych navzdory tomuto záznamu mohl uspět se svou žádostí v společnosti Home Credit. Aktuálně mám čtyři půjčky a z toho dvě nesplácím. Právě z půjčkou od této společnosti bych chtěl tuto situaci řešit.

V bance jsem žádal o půjčku, která mi byla schválena. Dokonce byla již podepsána i úvěrová smlouva, ale následně těsně před vyplacením banka zničehonic odstoupila od této smlouvy a půjčku mi nevyplatila. Má na to právo? A nehrozí mi žádné poplatky za takový úkon?

Chtěl bych se informovat, zda je možné získat vyšší půjčku i když jsme spolu s manželkou mladý. Já mám 19 let a manželka má 18 let. Jak vysokou částku si můžeme s takovým věkem půjčit? Chci jen doplnit, že oba jsme zaměstnání.

Dobrý den, před třemi měsíci mi skončila insolvence a chtěl bych vědět, zda si mohu požádat o půjčku.