Která půjčka je bez ověření bankovního účtu?

15.08.2021

Prosím, která půjčka je bez nutnosti posílat jakýkoli poplatek za ověření bankovního účtu. Mám na mysli různé symbolické částky, jako je 1 koruna nebo tak nějak. Nemám bankovní účet, a tak se chci zeptat, zda existuje půjčka, u které se neověřuje bankovní účet.

Vít J. Vojkovice


Pravděpodobně máte na mysli takzvané půjčky do výplaty. Ano, u těchto typů půjček lze klienta ověřit také prostřednictvím ověření bankovního účtu. Je to proto, že půjčka vám bude schválena a vyplacena elektronicky, takže se jedná čistě o jeden z bezpečnostních prvků půjčky před výplatou. Většinou se jedná o symbolickou částku 1 Kč, kterou pošlete ze svého bankovního účtu na účet finanční společnosti, aby měla jistotu, že jste skutečným majitelem účtu.

Které půjčky nevyžadují bankovní účet

Ne všechny nebankovní společnosti však potřebují znát číslo vašeho účtu. Pokud například žádáte o hotovostní půjčku, není třeba uvádět číslo bankovního účtu. Ověřování prostřednictvím bankovních účtů se nevyžaduje ani u půjček, které jsou poskytovány na základě písemné smlouvy. To znamená, že klient fyzicky podepíše úvěrovou smlouvu buď na pobočce, nebo prostřednictvím pošty, kurýra či na partnerském místě apod. U klasických nebankovních půjček, které jsou dostupné například i přes náš portál, také není potřeba mít bankovní účet.

Kdy je nutné mít účet

Při půjčce od banky je také nutné mít vlastní účet. Pokud účet nemáte, musíte si ho zřídit na pobočce. Kromě bank je bankovní účet vyžadován také u půjček, které jsou automatizované, a bankovní účet je jedním z nástrojů ověření totožnosti žadatele. To však neznamená, že nemůžete získat půjčku před výplatou, aniž byste měli vlastní účet. Každá nebankovní společnost má své podmínky nastaveny individuálně a u některých stačí bankovní účet rodinného příslušníka, partnera, manžela nebo přítele.

Další dotazy z poradny

Vlasy a nehty se skládají z buněk stejně jako zbytek těla. Pokud by však tyto buňky byly živé, inervované a citlivé, nemohly by správně plnit svou ochrannou funkci. Představte si například, že vás bolí nehet, když se o něco poškrábe, nebo vlas, když se zasekne v zipu.

Pláč je pro lidi přirozeným způsobem vyjadřování emocí. Pláč může být užitečný, protože:

Poikilotermní (studenokrevní) živočichové jsou ti, jejichž tělesná teplota se mění v závislosti na venkovní teplotě. Jinými slovy, nemají vnitřní termoregulační mechanismus, který by udržoval jejich tělesnou teplotu konstantní. Tito živočichové se musí přizpůsobit změnám vnější teploty pomocí fyziologických a behaviorálních adaptací.

"Přirozené" se nazývá a označuje věci, které se vyskytují v přírodě bez zásahu člověka. Může se jednat o rostliny, zvířata, minerály, krajinu a podobně. Příklady přírodních věcí mohou zahrnovat:

Je možné mi poradit, co přesně znamená pojem "rozúčtování rozpětí". Velice vám děkuji za vaši radu a odpověď.

Co je HND?

14.01.2023

Co je HND? S touto zkratkou jsem se setkal, ale nevím, co vlastně znamená. Děkuji vám za odpověď.

Zajímalo by mě, zda znáte odpověď na otázku, co je to Anzcerta. Děkuji za odpověď.