Finanční zprávy 

Ammado vám přináší finanční magazín plný zajímavých článků z ekonomické oblasti. Naše články vás obohatí o zajimavé tipy, rady a novinky.Abychom byli co nejupřímnější, musíme si přiznat, že každý z nás má někdy problém s nedostatkem peněz. I když se může zdát, že naši sousedé a přátelé tyto těžší časy vůbec nezažívají, věřte, že takové časy jsou. Mezi lidmi však existují značné rozdíly, které se projeví, když se ocitnou v obtížné situaci.

Přestože všichni denně používáme peníze, málokdo s nimi umí dobře hospodařit. Proč je právě to, co nás obklopuje, nejtěžší zvyknout si na racionální používání? Podívejme se, co by měl každý dospělý člověk vědět a používat, aby mohl inteligentně plánovat svou finanční situaci.

Malá online půjčka vám může pomoci zaplatit věci, které chcete, když nemáte hotovost. Výběr peněz však může být poměrně komplikovaný. Zahájení procesu žádosti o úvěr bez znalosti podrobností může vést k zamítnutí vaší žádosti. Zjistěte, co můžete udělat, abyste zvýšili své šance na schválení.

Máte potíže se splácením měsíčních splátek půjčky? Pokud nezasáhnete včas, může to mít vážné následky. I když jste udělali finanční chybu, máte šanci ji napravit dříve, než zhorší vaši úvěrovou historii a rozpočet na několik let dopředu.

Kapitálový trh spojuje nápady podnikatelů s kapitálem lidí, kteří chtějí investovat. Zajišťuje pohyb kapitálu mezi různými ekonomickými subjekty, usnadňuje financování ekonomiky a vytváří pro obyvatele možnosti investovat volné finanční prostředky prostřednictvím obchodů s cennými papíry.

Existují tři hlavní položky, za které lidé obvykle utrácejí nejvíce peněz. Pokud se naučíte šetřit část svých základních výdajů, budete si užívat klidného stáří po mnoho let. Můžete dokonce ušetřit dostatek peněz na dřívější odchod do důchodu, založení vlastního podniku, výnosné investice nebo častější dovolenou.

Když investor nakupuje akcie, dluhopisy, nemovitosti, vkladové certifikáty nebo jiná aktiva, očekává, že se mu původně investované peníze vrátí. Očekává se také, že akcie přinesou vyšší výnos než dluhopisy, protože akcie nesou vyšší investiční riziko. Investiční riziko je možnost, že investice nedosáhne očekávaného výnosu.

Vedení osobního rozpočtu vám umožní vytvořit si plán výdajů. Rozpočtem si zajistíte, že budete mít vždy dostatek peněz na věci, které potřebujete a které jsou pro vás důležité. Dodržování rozpočtu nebo plánu výdajů vás také ochrání před dluhy, a pokud už dluhy máte, pomůže vám je zvládnout.

Pokud máte peníze stranou a chcete je investovat, jako první vás pravděpodobně napadne nákup nemovitosti. Pro nás Čechy je to velmi logická a rozumná investice, protože nemovitost je něco hmatatelného, co můžeme vidět a čeho se můžeme dotknout. "Můj domov je můj hrad" je rčení, které je zakořeněné v naší národní mentalitě.

Nebankovní a bankovní úvěry jsou si podobné v tom, že jsou hlavními nástroji pro získání finančních prostředků. Peníze jsou získány po ověření a schválení žadatele o půjčku. Částka se půjčuje na určitou dobu, po níž musí být splacena i s úroky, a v případě prodlení se platí sankční úroky. Obě půjčky jsou regulovány ČNB a v případě jejich nedodržení...

Kreditní karta je druh platebního prostředku pro nákup zboží, služeb apod. Na rozdíl od debetní karty se částka za nákup kreditní kartou nečerpá z bankovního účtu držitele karty, ale z úvěrového limitu poskytnutého bankou nebo společností vydávající kreditní karty. V některých případech je kreditní karta nastavena tak, že je možné překročit její...

Hypotéka je jedním z nejbezpečnějších úvěrů, a pokud si chcete pořídit bydlení, budete si pravděpodobně muset vzít právě hypoteční úvěr. Aby vám banka půjčila větší částku peněz, musí si být jistá, že své peníze dostane zpět. Abyste získali peníze, můžete zastavit jinou svou nemovitost a koupit jinou, novou nemovitost, nebo můžete zastavit novou...

Leasing je často zaměňován s nákupem na splátky, ale je mezi nimi podstatný rozdíl. Při nákupu na splátky kupující získá věc ihned i bez zaplacení všech splátek. Tento typ smlouvy se nejčastěji uzavírá při nákupu domácích spotřebičů. Zatímco v případě leasingové smlouvy, například na automobil, nemusí nutně dojít k převodu vlastnictví.

V dnešní době je pro člověka obtížné spoléhat se pouze na svůj pravidelný měsíční plat. To se často ukazuje jako výzva. V některých případech se dostanete do situace, která vyžaduje okamžitou hotovost.

Všichni jsme se ocitli v obtížné finanční situaci. Někdy se vyskytnou neočekávané výdaje, které je třeba rychle pokrýt. Co ale dělat, když do další výplaty zbývá několik týdnů a my potřebujeme peníze hned? Odpověď je jednoduchá - online půjčka před výplatou! Stačí vyplnit online přihlášku. Částku pak máte na účtu během několika minut.

Index S&P 500 je nejznámějším akciovým indexem na světě. V tomto článku se budeme zabývat jeho charakteristikou, složkami, geografickým rozložením, prodejem, rozložením výnosů a tím, jak můžete do indexu SP500 investovat.

Děti mají tisíc otázek typu: "Kde budeš, až budu ve školce nebo ve škole?". "Proč chodíte každý den do práce a co tam děláte?" Vysvětlete dítěti včas, co děláte za peníze a jaké je vaše povolání.

PayPal je společnost zabývající se elektronickým obchodováním. Umožňuje zákazníkům provádět platby prostřednictvím online převodů. Nabízí platformu, která uživateli umožňuje vytvořit účet propojený s kreditní kartou nebo běžným účtem uživatele.

Potřebujete větší částku peněz? Půjčka od známých nebo úvěr z banky dnes už nejsou jedinými možnostmi - můžete také využít diskrétní půjčku na splátky od společnosti poskytující půjčky. Na jakých zásadách jsou nabízeny prostředky? Jaké požadavky je nutné splnit?

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Neustále o ni slyšíme a víme, jak s ní můžeme zbohatnout. Jak její hodnota stoupá a klesá. Jak je důvěryhodná a nedůvěryhodná. Co přesně je kryptoměna a jak funguje?